Dieta sirtfood to pojęcie, które dla zdecydowanej większości osób brzmi dosyć enigmatycznie. Najprawdopodobniej wynika to z faktu, iż nie jest ona jeszcze jakoś szczególnie rozpowszechniona. Niemniej jednak, coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z niej. Dobrze byłoby więc dowiedzieć się, czym właściwie jest dieta sirtfood i jakie są jej podstawowe założenia. Na szczęście, jej zasady nie są jakoś szczególnie skomplikowane. Dzięki temu, wiele osób może wdrożyć je w życie.

Dieta sirtfood – podstawowe informacje

Jak zaznaczono na wstępie, nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, czym jest właściwie dieta sirtfood. Warto zaznaczyć, że nierzadko jest ona określana mianem diety Adele. To właśnie dzięki niej znana wokalistka straciła nadprogramowe kilogramy. Każdy, kto pragnie korzystać z tego sposobu żywienia, musi jednak mieć świadomość tego, na czym on właściwie polega. Należy również dowiedzieć się, czy w konkretnym przypadku nie występują przeciwwskazania do prowadzenia diety sirtfood. Nawet najmniejsze wątpliwości dobrze byłoby skonsultować z lekarzem medycyny rodzinnej bądź z dietetykiem klinicznym.

Komu polecana jest dieta Adele?

Dieta sirtfood jest polecana przede wszystkim osobom, które chcą schudnąć. Wśród nich są zarówno mężczyźni, jak i przedstawicielki płci pięknej. Nie da się jednak ukryć, że z diety Adele zdecydowanie częściej korzystają właśnie panie. Może wynikać to z faktu, iż kobiety są zazwyczaj bardziej krytyczny w ocenie swojej sylwetki. Co ciekawe, dieta sirtfood może przypaść do gustu także osobom, które co prawda nie chcą schudnąć, ale pragną oczyścić swój organizm z nagromadzonych w nim toksyn. Negatywnie wpływają one bowiem na organizm oraz rzecz jasna na stan samopoczucia psychofizycznego. Doskonale byłoby więc po prostu się ich pozbyć. Co ciekawe, dieta Adele polecana jest również osobom, które lubią eksperymentować i poszukują takiego sposobu żywienia, który zagwarantuje im lepszą formę. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że z diety sirtfood nie powinny korzystać osoby borykające się z poważnymi chorobami o charakterze przewlekłym. Muszą uważać na nią także osoby borykające się z zaburzeniami odżywiania, takimi jak na przykład anoreksja czy bulimia. Osobom cierpiącym na te choroby nie zaleca się bowiem diet o niskiej kaloryczności.

Jakie posiłki spożywać na diecie sirtfood?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że dieta sirtfood trwa niespełna trzy tygodnie i składa się z dwóch etapów. Najważniejsze jest to, aby przestrzegać zaleceń dotyczących ilości spożywanych w ciągu dnia kalorii. Nie powinno się przekraczać 1000 bądź 1500 kcal. Nie sposób nie zauważyć, że dla wielu osób może to być bardzo trudne. Niektórzy spożywają bowiem nawet od 3000 do 4000 kalorii, co oczywiście nie jest zdrowe i nie pozostaje bez wpływu na sylwetkę. Dieta Adele wymaga również znaczącej zmiany nawyków żywieniowych. Należy pożegnać się ze słonymi i bogatymi w cukier rafinowany przekąskami. Najlepiej zapomnieć o żywności o wysokim stopniu przetworzenia. Przez pierwsze trzy dni diety należy popijać głównie zielone koktajle oraz jeden stały posiłek. Od 4 do 7 dnia diety dopuszczalne są dwa koktajle oraz dwa posiłki stałe. W drugim etapie, który trwa od 8 do 21 dnia diety, trzeba postawić po prostu na zdrowe żywienie. Nie wolno jednak zapominać o tym, aby wypijać przynajmniej jeden koktajl sirtuinowy dziennie. Można inspirować się przepisami znajdującymi się w Internecie, których jest naprawdę mnóstwo. Sporym zainteresowaniem cieszą się koktajle na bazie selera czy szpinaku. Wiele osób po zakończeniu 21 dnia diety, wraca do starych nawyków żywieniowych. Jest to rzecz jasna duży błąd, który może skutkować pojawieniem się tak zwanego efektu jo-jo. Każdy, komu zależy na zachowaniu zdrowia i szczupłej sylwetki, powinien zdecydować się na prowadzenie zbilansowanej diety. Co jakiś czas, warto zaś wracać do zasad diety Adele. Dzięki temu, możliwa będzie dosyć szybka detoksykacja organizmu.

Leave a comment