Pocenie się jest naturalną fizjologiczną reakcją organizmu pozwalającą na usunięcie z niego ubocznych produktów metabolizmu, a także toksyn. Pocenie się pełni także funkcję termoregulacyjną w momencie, gdy temperatura otoczenia jest za wysoka lub w wyniku wysiłku fizycznego. Pot wydzielany jest naszego organizmu również pod wpływem emocji, a także impulsów płynących z układu nerwowego. Pocenie się jest naturalne, jednak problem pojawia się w sytuacji, gdy jest wzmożone i nie pomagają klasyczne sposoby do walki z potem tj. antyperspiranty, blokery, wyeliminowanie z diety ostrych przypraw, kofeiny, a także noszenie przewiewnych ubrań.

Do walki z nadpotliwością wykorzystuje się botoks, którego efekty utrzymują się nawet sześć miesięcy, laseroterapię, a także radiofrekwencję. Zdarza się, że nadpotliwość wynika z chorób ogólnoustrojowych takich jak nadczynność tarczycy, cukrzyca, gruźlica lub chorób nerek. W związku z tym przed udaniem się do kliniki medycyny estetycznej warto wykonać podstawowe badania określające poziom cukru i poziom hormonów. Zazwyczaj nadpotliwość obejmuje określone obszary ciała takie jak głowa, pachy, dłonie, stopy. Rzadko zdarza się, że obejmuje ona całe ciało. Przypadłość ta jest niezwykle uciążliwa i bardzo często utrudnia kontakty społeczne. Dlatego warto zapoznać się z ofertą zabiegów medycyny estetycznej stosowanych w leczeniu nadpotliwości. Na konsultacje warto udać się do doświadczonych lekarzy z gabinetu Medeste Clinic.

Toksyna botulinowa, czyli popularany botoks

Osobom zmagającym się z nadpotliwością poleca się wykonanie zabiegu z użyciem botoksu, czyli toksyny botulinowej. Zabieg polega na podskórnym podaniu botoksu w obszary, gdzie występują gruczoły potowe. W wyniku takiego działania dochodzi do zablokowania ich pracy i zaprzestania wydzielania potu. Efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Po upływie tego czasu wskazane jest powtórzenie zabiegu. Zastosowanie botoksu cieszy się dużą popularnością w leczeniu nadpotliwości, ponieważ jest to metoda przynosząca szybkie, długotrwałe i zadowalające efekty. Dzięki toksynie botulinowej dochodzi do porażenia zakończeń nerwowych i zablokowania nadmiernego wydzielania potu, dzięki czemu objawy nadpotliwości zostają usunięte.

Laseroterapia w walce z nadpotliwością

Drugą skuteczną metodą leczenia nadpotliwości jest laseroterapia. Tego typu zabiegi są wykonywane jedynie w nowoczesnych i profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej. Zabieg ten charakteryzuje się dużym bezpieczeństwem, a do jego objawów niepożądanych można zaliczyć tylko obrzęk, który znika samoistnie w ciągu tygodnia, niewielkie siniaki, lub niewielkie miejscowe oparzenia. Leczenie nadpotliwości przy pomocy lasera przebiega w znieczuleniu miejscowym, a cały zabieg trwa od 20 do 40 minut w zależności od obszaru, w jakim jest wykonywany. Podczas zabiegu dochodzi do zniszczenia gruczołów potowych przy pomocy światłowodu lasera. Efekty zabiegu widoczne są już po jednej wizycie, jednak w celu ich spotęgowania konieczne może być jego powtórzenie, gdyż efekty są uzależnione od indywidualnych uwarunkowań pacjenta m.in. w wieku, stanu zdrowia, a także trybu życia.

Leave a comment