Rozszerzanie diety dziecka to bardzo ważny moment w życiu dziecka i jego mamy. Choć sklepowe półki uginają się od różnego rodzaju słoiczków w gotowymi daniami, to wiele mam decyduje się na samodzielne przygotowywanie obiadów dla swoich pociech.

Takie rozwiązanie nieście ze sobą wiele zalet – przede wszystkim mamy pewność, czym karmimy nasze dziecko (szczególnie, jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami własnych ekologicznych upraw lub mamy dojście do takowych), a także ogromna oszczędność w porównaniu z gotowymi daniami. Natomiast zdecydowanym minusem, który przekonuje wielu do kupowania słoiczków, jest czasochłonne przygotowywanie obiadów. Z myślą o mamach, obecnie można zakupić wielofunkcyjne urządzenia do gotowania obiadków dla niemowląt, które pozwalają za pomocą jednego sprzętu ugotować na parze, zblendować, a nawet rozmrozić i podgrzać wcześniej przygotowany obiad. Brzmi ciekawie? Zapraszam zatem do dalszej lektury.

1. Gotowanie na parze w inteligentny sposób

Wszystkie urządzenia przeznaczone do gotowania dla niemowląt posiadają możliwość gotowania na parze i to bez ciągłej kontroli poziomu wody czy też czasu gotowania. Wystarczy napełnić zbiornik odpowiednia ilością wody, a urządzenie samo się wyłączy. Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne przy małym dziecku – w końcu ilu mamom zdarzyło się przypalić obiad, czy spalić czajnik?

2. Możliwość zblendowania za pomocą tego samego urządzenia

Takie rozwiązanie z pewnością przemawia do każdej matki. Dzięki temu możemy bowiem zaoszczędzić czas na zmywanie wielu misek, miseczek, garnków, garnuszków i łyżek, noży, widelców, a wszystko pozostawić jednemu urządzeniu. Urządzenie wydaje sierp rosnąć wraz z dzieckiem, ponieważ liderzy wśród producentów tego typu urządzeń proponują różne poziomy zblendowania potrawy, dzięki czemu można w płynny sposób przechodzić do kolejnych poziomów kulinarnej przygody naszego malucha.

3. Nie dość, ze ugotuje, to jeszcze podgrzeje i rozmrozi?

Marka Beaba, która króluje wśród urządzeń tego typu, wychodzi jeszcze dalej naprzeciw potrzeb matek i umożliwia za pomocą tego samego urządzenia podgrzać wcześniej przygotowany obiadek, a nawet rozmrozić wcześniej przygotowane zapasy (zresztą tym samym urządzeniem).

4. Nowoczesny design, który wywoła zazdrość u każdej matki

Urządzenia te zdecydowanie cieszą oko, a przy tym są niewielkich rozmiarów, zatem gdy nie pracują, stają się designerskie dodatkiem do kuchni, który z pewnością przykuje uwagę i wywoła zazdrość u każdej mamy.

5. Możliwość zdrowego przygotowywania obiadów dla całej rodziny

Bo kto powiedział, ze z tego urządzenia może korzystać jedynie dieta bobasa? Pozostałym członkom rodziny również przyda się coś zdrowego na obiad, a warto wspomnieć, że warzywa gotowane na parze są o wiele smaczniejsze, a także zatrzymują więcej wartości odżywczych.

Leave a comment