Zastanawiasz się, w jaki sposób poprawić wygląd swojej twarzy, na której widać coraz więcej zmarszczek? Pomyśl o botoksie. Co warto o nim wiedzieć?

Co powoduje powstawanie zmarszczek?

Zmarszczki widoczne na twarzy to oznaka upływającego czasu. Nie można go zatrzymać, jednak dzięki odpowiedniej pielęgnacji oraz zabiegom można poprawić wygląd skóry, na której odciska on swoje piętno.

Zazwyczaj skóra zaczyn starzeć się już około 30. roku życia. Dochodzi wtedy do stopniowego zmniejszania się ilości włókien kolagenowych, elastynowych oraz kwasu hialuronowego w skórze. Wtedy zaczyna ona tracić swoje nawilżenie, elastyczność, jędrność i mogą pojawić się na niej pierwsze oznaki starzenia.

Jednak nie tylko ten proces powoduje powstanie widocznych na twarzy zmarszczek. Dodatkowo duże znaczenie ma mimika twarzy, czyli ruch jej mięśni. Gdy mimika jest bogata, wtedy na twarzy można szybko zobaczyć widoczne linie, na przykład na czole, przy oczach i ustach.

Powstawanie zmarszczek nasilają również:

  • brak pielęgnacji skóry lub jej nieprawidłowa pielęgnacja
  • wystawianie skóry na promieniowanie UV
  • niezdrowia dieta
  • nadmierny stres
  • stosowanie używek

Jak usunąć widoczne zmarszczki?

Gdy na skórze widoczne są zmarszczki, wtedy wiele kobiet poszukuje sposobów na to, aby je usunąć. W takiej sytuacji warto działać dwutorowo, czyli z jednej strony zadbać o pielęgnację skóry oraz o zdrowy tryb życia, a z drugie skorzystać ze specjalnych zabiegów medycyny estetycznej.

W gabinetach medycyny estetycznej można skorzystać obecnie z różnorodnych zabiegów skupionych na odmładzaniu skóry twarzy. Wśród nich znajduje się botox, który najczęściej kojarzony jest jako pogromca zmarszczek. Kiedy warto z niego skorzystać?

Profesjonalny botox Kraków – z ofertami gabinetów medycyny estetycznej w Krakowie wykonującymi botox można zapoznać się online już teraz.

Botox – jakie ma zastosowanie?

Botox, czyli toksyna botulinowa jest rodzajem związku, który produkowany jest przez bakterie jadu kiełbasianego. Zaliczany jest on do kategorii neurotoksyn, czyli toksyn oddziałujących na układ neurologiczny – nerwowy.

Toksyna botulinowa, gdy zostanie wstrzyknięta w skórę, powoduje blokadę przewodnictwa nerwowo-mięśniowego. To oznacza, że może ona spowodować osłabienie ruchów mięśni. Ta właściwość botoksu spowodowała, że stał się on często używanym związkiem w różnych zabiegach medycznych, lecz także może on poprawiać urodę.

Botox pozwala na zredukowanie widocznych na skórze zmarszczek mimicznych, czyli tych, które powstają właśnie na skutek poruszania się mięśni twarzy. Po wstrzyknięciu w zmarszczki toksyna botulinowa powoduje zablokowanie ruchu mięśni, więc linie ulegają wtedy wygładzeniu.

Jak wygląda zabieg z użyciem botoksu?

Aktualnie botox to bardzo popularny zabieg i może być on prowadzony zarówno w przypadku skóry młodej, na której widać zmarszczki mimicznej, jak i tej starszej, gdy często towarzyszy mu także wstrzyknięcie kwasu hialuronowego.

Zabieg z użyciem toksyny botulinowej nie jest skomplikowany i trwa jedynie około 15 minut. Nie wymaga także specjalnego przygotowania ze strony pacjentki oraz rekonwalescencji.

Podczas zabiegu dochodzi do wstrzyknięcia botoksu cienką igłą w oznaczone miejsca na twarzy. Efekt nie jest jednak widoczny natychmiast, ponieważ toksyna potrzebuje czasu, aby zacząć działać. Zazwyczaj pierwsze zmiany widać po około 2-3 dniach, natomiast ostateczny rezultat widoczny jest po 14 dniach.

Efekt zabiegu z kolei jest zauważalny przez około 3-6 miesięcy, dlatego w tym czasie zmarszczki są całkowicie wyeliminowane lub znacznie zmniejszone.

Leave a comment