Chyba każdy z nas słyszał o dolegliwości, jaką są hemoroidy. Nie da się ukryć, że rzeczywiście nie jest to przyjemna dolegliwość. Nasze babcie uważały, że z hemoroidami po prosty trzeba było żyć. Obecnie czasy się zmieniły, mamy szeroki wybór różnego rodzaju form leczenia, a także zabiegów. W tym artykule chcielibyśmy się skupić właśnie na zabiegach, dzięki którym można się pozbyć raz na zawsze hemoroidów.

Czym są hemoroidy?

Hemoroidy są uważane za struktury zbudowane z tkanki łącznej, jak i naczynek krwionośnych. Hemoroidy zawsze są zlokalizowane wokół odbytu. U większości osób powodują one krwawienie. Niestety mają także tendencje do tego, aby się nieco uwypuklać na zewnątrz odbytu. Jest to naprawdę niekomfortowe oraz wstydliwe. Większość osób ukrywa swój problem. Musimy jednak wiedzieć, że nie jest to dobre rozwiązanie. Hemoroidy same nie znikną. Nie ma takiej możliwości.

Bardzo dużo zależy od tego, w jakim stadium są nasze hemoroidy. Gdy jest to dopiero początek choroby, to wystarczy stosowanie diety, która jest bogata w błonnik. Pole się także leki przeczyszczające.

Jednak hemoroidy w bardziej zaawansowanym stadium już wymagają leczenia specjalnymi metodami. Dużo więcej o zabiegach na hemoroidy, dowiemy się tutaj https://www.wrosinski.pl/zabiegi/hemoroidy/.

Wybór zabiegów jest dosyć spory. Pamiętajmy, że zawsze decyzję ostateczną podejmuje lekarz prowadzący. Można pokusić się o zakładanie gumek na żylaki, krioterapię (wymrażanie hemoroidów), fotokoagulację, czy też obkurczanie, które polega na wstrzyknięciu specjalnego środka w ich pobliżu.

Niestety, jeśli hemoroidy są już w bardzo mocnym stanie zaawansowania, to niestety konieczne jest ich wycięcie chirurgiczne.

Czy do zabiegu trzeba się jakoś specjalnie przygotować?

Na pewno o wszystkim opowie lekarz. Przed tego rodzaju zabiegiem, trzeba wykonać wszelkie zlecone badania. Do tego w dniu przeprowadzenia zabiegu każdy pacjent musi być na czczo. Kilka godzin przed samym zabiegiem stosuje się oczyszczający doodbytniczy wlew.

Sam zabieg chirurgiczny jest wykonywany oczywiście w znieczuleniu. Stosuje się znieczulenie zewnątrzoponowym, czy też miejscowym. Nie trzeba kłaść się do szpitala, ponieważ wszystko odbywa się dosłownie w jeden dzień.

Zabieg ten ma to do siebie, że wiele osób się go obawia. Jednak nie przypomina niczym zabiegów, które były wykonywane przed laty. Zabieg ogólnie jest uważany za bezpieczny. Jednak wiemy, że wszelkie zabiegi, które wymagają ingerencji chirurga, bywają ryzykowne i skomplikowane. Należy jednak być dobrej myśli. Na dodatek, powinniśmy się także stosować do wszelkich zaleceń lekarza. Mowa o stosowaniu się do zaleceń zarówno przed zabiegiem, jak i po jego wykonaniu.

Niczego nie możemy robić, czy też zmieniać na własną rękę. Nasz lekarz wie wszystko najlepiej. Nie należy podważać jego zdania. Byłoby to nierozsądne i w ten sposób moglibyśmy narobić sobie poważnych kłopotów zdrowotnych. O zdrowie musimy przecież dbać. Nie ma innej możliwości.

Leave a comment