Zabiegi depilacji laserowej są dzisiaj prowadzone coraz częściej. Co decyduje o ich dużym powodzeniu? Jak działa tego typu depilacja? Gdzie można ją wykonać? Sprawdź najważniejsze informacje dotyczące tej procedury!

Jak usuwać niechciane owłosienie?

Aktualnie do dyspozycji jest pełna gama zabiegów pozwalających na usunięcie niechcianego owłosienia z praktycznie każdej partii ciała oraz z twarzy. Niektóre z nich pozwalają na uzyskanie efektów długotrwałych, gdy włoski nie odrastają przez bardzo długi czas lub nawet w ogóle do końca życia.

Aby pozbyć się niechcianego owłosienia, warto zdecydować się na zabieg depilacji laserowej. Tego typu procedury dostępne są już od wielu lat, ale obecnie wykorzystują znacznie doskonalsze urządzenia laserowe, z którym można uzyskać o wiele lepsze rezultaty niż kiedyś.

W efekcie depilacja laserem jest dostępna obecnie niemalże dla każdego, kto chciałby skutecznie pozbyć się problemu z włoskami i cieszyć się ze skóry gładkiej jak aksamit bez potrzeby jej ciągłego golenia czy depilowania innymi metodami.

Depilacja laserowa – na czym polega?

Do depilacji laserowej używane są specjalne urządzenia laserowe, które pozwalają na całkowite zlikwidowanie struktur włosków w skórze. Dochodzi wtedy do usunięcia mieszka włosowego oraz samego włoska, który z niego wyrasta.

Mieszki włosowe zlokalizowane są w skórze na określonej głębokości. Laser może spowodować ich miejscowe uszkodzenie, dlatego nie dochodzi wtedy do ponownego odrostu włoska.

Nowoczesna depilacja laserowa zabezpiecza jednocześnie skórę przed uszkodzeniem, jakie może wywołać laser. Wynika to z faktu, że stosowane są wtedy lasery o odpowiednio dobranej częstotliwości wiązki.

Czy depilacja laserowa od razu daje oczekiwany efekt?

Warto wskazać, że depilacja laserowa nie przynosi natychmiast efektów gładkiej skóry. By zadziałała, włoski muszą znajdować się w aktywnej fazie wzrostowej, czyli w tak zwanej fazie anagenu. Inne fazy, czyli faza spoczynku i faza przejściowa powodują, że włosek jest nieaktywny na laser.

By zatem doszło do skutecznego usunięcia praktycznie wszystkich włosków, konieczne jest wykonanie depilacji laserowej w serii. Najczęściej wymagane jest przeprowadzenie od 3 do 5 zabiegów depilacji tego samego obszaru.

Tania i skuteczna depilacja laserowa Rzeszów – zabiegi depilacji laserowej dostępne są również w Rzeszowie. Z dokładną ofertą zabiegów można zapoznać się bliżej na stronach internetowych gabinetów, na których dostępne są również ich cenniki.

Jak przebiega depilacja laserem?

Depilacja laserowa pozwala na uzyskanie trwałych efektów zabiegowych, jeżeli będzie ona wykonana w serii. Jak przebiega procedura depilacji laserowej?

Przed przeprowadzeniem zabiegu pacjent bierze udział w konsultacji. Podczas niej odbywa się kontrola stanu skóry i wykonuje się test laserowy, czyli test na ograniczonym obszarze skóry, by sprawdzić reakcję na laser.

Warto też pamiętać o tym, że depilacja laserowa ma określone przeciwwskazania. Zaliczają się do nich między innymi stosowanie leków światłouczulających, retinoidów, okres ciąży, uszkodzenie i infekcje skórne, opalona skóra (zależnie od typu urządzenia laserowego).

Gdy depilację można wykonać, wtedy pacjent zakłada specjalne okulary, a specjalista rozpoczyna naświetlanie skóry. W tym celu przesuwa on po ciele głowicę urządzenia laserowego, które wykonuje „strzały” laserem.

Zabieg jest zasadniczo bezbolesny, lecz może on powodować dyskomfort, na przykład uczucie pieczenia na skórze. Po zabiegu skóra może być też obrzęknięta, zaczerwieniona, lecz efekt ten mija zwykle po paru godzinach.

Leave a comment