Depilacja laserowa wyróżnia się trwałym efektem i wysoką skutecznością. Wszystko za sprawą wykorzystania innowacyjnych technik depilacji laserem Vectus. Wszystkie zabiegi wykonywane są szybko, bezpiecznie i profesjonalnie, a nasi specjaliści gwarantują obsługę na najwyższym poziomie.

Czym jest Laser Vectus?

Laser Vectus to nowoczesny sprzęt do depilacji, budujący swoją renomę na rynku kosmetologicznym. Wykorzystuje innowacyjne techniki bezinwazyjnego usuwania owłosienia skóry. Urządzenie zostało wynalezione dzięki testom przeprowadzanym przez naukowców pracujących na Harvard University. Dzięki niemu na stałe pozbędziesz się zbędnego owłosienia na swoim ciele. Działanie lasera gwarantuje szybkość, trwałość oraz komfort, zarówno w trakcie jak i po zabiegu.

Jak działa Laser Vectus?

Urządzenie jest laserem diodowym wykorzystującym promieniowanie o długości fali 810 nm. Światło emitowane przez głowicę wnika głęboko w skórę i jest absorbowane przez melaninę obecną w łodydze włosa. Powoduje to uszkodzenie komórek macierzystych mieszka włosowego, a w konsekwencji jego obumarcie bez ryzyka ewentualnej regeneracji.

Sprawdź jak wygląda depilacja laserowa w Gdańsku:

Czas zabiegu

Depilacja Laserem Vectus jest niesamowicie szybka. Czas przeprowadzanego zabiegu różni się jednak w zależności od depilowanego miejsca oraz intensywności owłosienia. Depilacja laserowa w gdańskiej placówce zajmuje od około 5 do 10 minut.

Na jakie obszary ciała działa laser Vectus?

Zabiegi Laserem Vectus można wykonać praktycznie na każdej owłosionej części ciała. Do każdego obszaru dostosowany jest odpowiedni rozmiar głowicy. Niezależnie od miejsca przeprowadzania zabiegu, depilacja Laserem Vectus jest tak samo bezpieczna i efektywna. Laserowa depilacja może obejmować: 

 • nogi,
 • pachy,
 • brzuch,
 • okolice intymne,
 • twarz,
 • brwi,
 • plecy,
 • klatkę piersiową,
 • kark,
 • ręce oraz dłoniei,
 • szyję,
 • pośladki.

Znieczulenie

Depilacja Laserem Vectus jest całkowicie bezbolesna. Jest to spowodowane faktem, iż włoski nie są wyrywane a niszczone, dzięki stosowaniu nowoczesnych technik wykorzystujących wysoką temperaturę. Głowica natomiast pokryta jest specjalnym szkłem mającym właściwości chłodzące, co niweluje ryzyko oparzenia. Zapewnia to pacjentowi należyty komfort zarówno fizyczny jak i psychiczny. Z tego też powodu nie jest konieczne stosowanie znieczulenia podczas zabiegu. Natomiast, jeśli ktoś posiada takie życzenie, dla zwiększenia komfortu możliwe jest zastosowanie kremu znieczulającego na miejsca depilowane.

Seria zabiegów

Mimo natychmiastowo widocznych efektów, nie wystarczy skorzystać tylko z 1 zabiegu. Aby uzyskać pożądany stały efekt, rekomendowana jest seria od 4 do 6 zabiegów w celu trwałej eliminacji owłosienia. Ilość zabiegów jest jednak zależna od obszaru ciała oraz gęstości owłosienia. Zabiegi powinny być powtarzane w cyklu co 4-10 tygodni. 

Efekty

Efekt depilacji jest skuteczny i trwały. Będą one już widoczne po pierwszym zabiegu, natomiast w celu ich utrwalenia należy przejść cały cykl. Laser Vectus usuwa ze skóry aż 95% owłosienia. Pozostałe włoski to takie, które mogą, ale nie muszą się odrodzić. Najczęściej dochodzi do tego w konsekwencji jakichś zaburzeń hormonalnych, jak na przykład ciąża. W takim przypadku wystarczy wykonać jeden dodatkowy zabieg w celu usunięcia danych włosków. Po tym wszystkim, włoski nie będą już odrastać. Jest to jedyna taka metoda pozwalająca osiągnąć tak dokładne i trwałe efekty. 

Gdzie można wykonać zabieg?

Z uwagi na złożoność sprzętu i konieczność znajomości techniki, nie jest zalecane używanie lasera na własną rękę w warunkach domowych. Zabiegi Laserem Vectus najlepiej wykonywać w renomowanej placówce pod okiem specjalisty, który posłuży wiedzą oraz konsultacją i należycie przeprowadzi depilację.

Depilację laserową w Gdańsku można wykonać w Clinica Cosmetologica – placówce, która grzecznościowo udostępniła nam zdjęcia do tego artykułu.

Podsumowanie

Depilacja Laserem Vectus jest najbardziej rekomendowaną metodą usuwania zbędnego owłosienia. Posiada wiele zalet w związku z wykorzystywaniem innowacyjnych technologii. Jest szybka, skuteczna, bezbolesna i stosunkowo tania. Pozwala bezinwazyjnie na trwałą eliminację owłosienia. Kolejną zaletą jest bezpieczeństwo, jak również brak ryzyka skutków ubocznych, dzięki automatyzmowi sprzętu. Możesz poddać się depilacji niemalże każdego obszaru ciała z takim samym efektem. Jeżeli interesuje cię pozbycie się owłosienia, czy to w celach estetycznych, czy też medycznych – laser Vectus będzie idealną opcją. 

Leave a comment