Po skończonym posiłku następuje zazwyczaj ten moment, w którym musimy umyć nasze naczynia. Jest to zajęcie monotonne, którego większość z nas nie znosi. Jeżeli zaś posiadamy zmywarkę, to narażeni jesteśmy na koszty związane ze sporym zużyciem wody i prądu. Zawsze istnieje możliwość użycia talerzyków lub misek jednorazowych, jednak stosując takie rozwiązanie, w kilka dni dorobimy się pokaźnej sterty śmieci. Wszystko ma swoje plusy i minusy, tak to już w życiu bywa. Ale czy istnieje sposób, aby pozbyć się wszystkich powyższych problemów? Połączyć wygodę i komfort jedzenia, z ekologicznym podejściem i ochroną środowiska? Jak najbardziej! Wystarczy, że wybierzesz jadalne naczynia z oferty SlowPack. Dalej kręcisz głową z niedowierzaniem? Dowiedź się więcej o naszych naturalnych produktach.

Nie myj, a zjedz – naturalne jadalne naczynia jednorazowe

Naczynia jadalne w ofercie SlowPack to produkty wypiekane z naturalnych składników, w głównej mierze ze zbóż. Są to między innymi talerze z otrębów, które same w sobie stanowić będą smaczną przekąskę, którą będziemy mogli schrupać zaraz po zjedzeniu naszego dania. I to smaczną przekąskę! Otręby, czyli produkt uboczny, powstający w wyniku przemiału zbóż pszenicy, owsu, żyta orkiszu, są niezwykle bogate w błonnik pokarmowy, witaminy i minerały. 

Takie naczynia przystosowane są do każdego rodzaju jedzenia. Niezależnie czy nasz posiłek jest zimny, ciepły czy tłusty, talerze z otrębów doskonale dają sobie radę. Dodatkowym udogodnieniem będzie ich wysoka odporność na temperatury pozwalająca na bezpośrednie podgrzewanie w piekarniku lub mikrofali.  

Trudno wyobrazić sobie lepsze rozwiązanie pod kątem ochrony środowiska naturalnego. Eliminuje to praktycznie jakiekolwiek śmieci. Nawet jeżeli nie będziemy mieli ochoty pożywiać się naszym naczyniem, jest ono w pełni organiczne, dzięki czemu jadalne naczynia całkowicie biodegradowalne i kompostowalne nawet w przydomowych warunkach. Odchodzi także konieczność mycia, przez co oszczędzamy jakże cenną w dzisiejszych czasach wodę i energię. W przypadku gastronomi jest to rewelacyjne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić również mnóstwo czasu. 

Jednorazowe naczynia ekologiczne – sprawdź co mamy do zaoferowania

Zwolennicy bardziej tradycyjnych rozwiązań również znajdą w naszym sklepie coś dla siebie. W ofercie posiadamy ekologiczne jednorazowe naczynia z naturalnych materiałów takich jak m.in. papier z recyklingu, trzcina cukrowa, liście palmowe czy PLA. Użyte materiały sprawiają, że produkty te są w pełni biodegradowalne i rozłożą się w przeciągu kilku tygodni, nie zatruwając przy tym s żaden sposób środowiska. Zapraszamy do sprawdzenia pełnej oferty na stronie https://slowpack.pl/pol_m_Naczynia-ekologiczne-190.html.

Jeżeli masz jakieś pytania, pisz śmiało! Mamy nadzieje, że zainteresowała Cię nasza oferta i dołączysz do nas w tworzeniu naszej wspólnej, zielonej przyszłości. Zapraszamy!

Leave a comment