Odmładzające zabiegi laserowe stają się coraz bardziej popularne. Wcześniejsze obawy pacjentek przed potencjalnymi skutkami ubocznymi w medycynie estetycznej zaczęły powoli ustępować zaciekawieniu, dzięki szerzeniu fachowej wiedzy na ten temat. Zabieg laserowego frakcjonowania skóry może być świetną alternatywą dla głębokich peelingów laserowych, ponieważ nie powoduje intensywnego złuszczania naskórka, co oznacza skrócony czas regeneracji skóry po zabiegu. Jak dokładnie działa frakcjonowanie laserowe skóry i jak się przygotować do zabiegu? Podpowiadamy!

Frakcjonowanie laserowe skóry – dla kogo jest ten zabieg medycyny estetycznej?

Pomimo tego, że zazwyczaj, gdy myślimy o medycynie estetycznej mamy przed oczami kobiety, to nie jest to rzeczą oczywistą. Zarówno panie jak i panowie bardzo chętnie korzystają z dobrodziejstw nowoczesnej technologii odmładzającej. Dla kogo jest zatem zabieg frakcjonowania laserowego skóry? Z pewnością najbardziej widoczne rezultaty otrzymają pacjenci mający zmarszczki, niewielkie przebarwienia, drobne blizny potrądzikowe, matową cerę, czy rozszerzone pory lub brak napięcia skóry. Pierwsze efekty zabiegu mogą być widoczne nawet kilka dni po jego wykonaniu, zaś pełny efekt zabiegowy widoczny jest po upływie miesiąca. Aby uzyskać maksymalnie dobre efekty, zabieg należy powtórzyć 3 – 4 razy (w zależności od kondycji skóry) w odstępie trzech lub czterech tygodni.

Jakich efektów spodziewać się po zabiegu? Efekty frakcjonowania laserowego skóry

Pierwszymi efektami frakcjonowania laserowego skóry, które pojawiają się już kilka dni po jego wykonaniu, są ogólna poprawa napięcia skóry oraz delikatne wyrównanie jej kolorytu. Pełny efekt wykonanego zabiegu widoczny jest po upływie miesiąca, składają się na niego wygładzona cera, zmniejszone (spłycone) zmarszczki, zniwelowanie rozszerzonych porów, poprawa jędrności skóry oraz wyrównanie jej kolorytu. Jak widać, zabieg przynosi wiele korzyści, jest nieinwazyjny, a czas regeneracji skóry skrócony jest do minimum. Przeciwskazaniami do wykonania frakcjonowania laserowego skóry jest między innymi duża opalenizna, zatem przed zabiegiem należy zachować czterotygodniową przerwę w kąpielach słonecznych.

Leave a comment