Piękna, czysta i promienna cera to marzenie chyba każdego, kto dba swój wygląd. Chociaż nie mamy wpływu na wszystkie jego aspekty, to w kwestii dbania o skórę twarzy możemy wiele zrobić. Jednym z podstawowych elementów pielęgnacji cery jest jej odpowiednie i regularne oczyszczanie. Niezbędne jest codzienne mycie twarzy za pomocą specjalnych żeli, emulsji lub olejków. Warto jednak pamiętać, że od czasu do czasu potrzebuje ona bardziej dogłębnego oczyszczenia. Wtedy należy udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego lub gabinetu medycyny estetycznej i skorzystać z wybranego zabiegu.

Oczyszczanie wodorowe twarzy

Oczyszczanie wodorowe to stosunkowo nowa metoda działająca na głębokie warstwy skóry. Zabieg polega na oczyszczeniu jej komórek za pomocą specjalnego urządzenia. Wprowadza ono wodór do głębokich struktur skóry strugami wody pod wysokim ciśnieniem. Dzięki temu aktywny wodór złuszcza i dogłębnie oczyszcza warstwę rogową naskórka. Rezultaty po oczyszczaniu wodorowym są natychmiastowe. Zabieg pozwala od razu cieszyć się czystą i odżywioną skórą, a przy tym poprawia napięcie skóry twarzy i eliminuje wolne rodniki. To doskonały wybór dla tych z nas, którzy zmagają się z zaskórnikami oraz zanieczyszczeniami skóry spowodowanymi na przykład smogiem. Świetnie sprawdzi się również u osób borykających się z trądzikiem. Warto zaznaczyć, że oczyszczanie wodorowe pomaga również zmniejszyć nadmierną produkcję sebum, co w rezultacie przyczynia się do zmniejszenia problemów z niedoskonałościami na twarzy.

Peeling kawitacyjny i mikrodermabrazja

Oczyszczanie twarzy podczas zabiegu mikrodermabrazji oraz za pomocą peelingu kawitacyjnego to jedne z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod na pozbycie się zanieczyszczeń i odświeżenie cery. Mikrodermabrazja polega na delikatnym ścieraniu martwego naskórka specjalnym urządzeniem wyposażonym w głowicę ścierającą. Jest to całkowicie bezbolesne i przynosi wyjątkowe efekty. Zabieg pomaga zwalczyć zaskórniki i może złagodzić trądzik pospolity, a także pobudza skórę do produkcji kolagenu, dzięki czemu wygląda ona bardziej świeżo i promiennie. Mikrodermabrazję najlepiej wykonywać regularnie, ponieważ wtedy rezultaty zabiegu będą trwałe.

Inną bezpieczną i niezwykle skuteczną metodą na oczyszczenie twarzy jest wykonanie peelingu kawitacyjnego. Podczas peelingu wykorzystuje się urządzenie wytwarzające fale ultradźwiękowe. Na uprzednio zwilżonej skórze tworzą się pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem. Pod wpływem drgań ultradźwiękowych pękają, co powoduje usunięcie martwych komórek. Po zabiegu skóra jest jędrna i gładka, a pory oczyszczone z zaskórników.

Jeśli zadbamy o odpowiednie oczyszczanie swojej twarzy, z pewnością skóra odwdzięczy się nam promiennym i zdrowym wyglądem. Warto od czasu do czasu skorzystać z usług profesjonalnych salonów kosmetycznych i oddać się w ręce specjalisty. Zabiegi oczyszczające, takie jak wodorowe oczyszczanie twarzy, peeling kawitacyjny, czy też mikrodermabrazja, stanowią doskonałe uzupełnienie pielęgnacji cery i pomagają stale utrzymywać ją w dobrej kondycji.

Więcej o najskuteczniejszych zabiegach oczyszczających przeczytasz na stronie https://qcl.pl.

Leave a comment