Włosy potrzebują regularnego mycia, dobrze jednak, by poza usuwaniem brudu kosmetyki miały także działanie pielęgnacyjne. Nie wszyscy mają takie same włosy, dlatego nie ma też jednego, uniwersalnego kosmetyku. Czym zatem kierować się przy wyborze?

Jaki rodzaj szamponu i odżywki?

Szampon dobiera się do skóry głowy, rodzaj włosów ma decydujące znaczenie przy wyborze odżywki. Jeśli więc, przykładowo, włosy są słabe i mocno się przetłuszczają, szampon powinien ograniczać wydzielanie łoju, natomiast zadaniem odżywki jest wzmocnienie i odbudowa zniszczonych włosów.

Skóra na głowie może być tłusta, sucha, wrażliwa, normalna, a w przypadku dolegliwości takich jak łupież bądź wypadanie włosów, warto szukać szamponów w aptekach lub na https://eranatura.pl/, gdzie sprzedawane są naturalne, certyfikowane kosmetyki.

Rodzaj włosów określa się na podstawie ich grubości, stopnia nawilżenia, porowatości, gęstości, rodzaju skrętu, są także specjalne odżywki do włosów farbowanych, łamliwych, z rozdwajającymi się końcówkami. Zarówno szampon, jak i odżywka, powinny być wolne od agresywnych składników, które często jedynie powierzchownie działają na problem – mogą na przykład zapobiegać puszeniu, ale zarazem niszczą naturalną łuskę włosa.

Czy sam szampon nie wystarczy?

Jest wiele osób, które pielęgnację włosów ograniczają do samego szamponu. Tymczasem nawet te naturalne, szampony, na przykład z  https://eranatura.pl/naturalne-kosmetyki-do-wlosow/szampony-do-wlosow-naturalne-kosmetyki/, nie zapewniają pełnej pielęgnacji, jaką daje właśnie odżywka – dzięki niej włosy są odpowiednio nawilżone na całej swojej długości, mniej się elektryzują, udaje się szybciej odbudować ich zniszczoną strukturę. Szampon koncentruje się przede wszystkim na usuwaniu zanieczyszczeń.

Jeszcze jeden kosmetyk do włosów, który bardzo się przydaje, to maska – ma ona podobne działanie co odżywka, ale jest mocniej skoncentrowana. Przy problemach skórnych przyda się peeling trychologiczny oraz specjalna maska nakładana właśnie na skórę głowy, a nie na same włosy.

Leave a comment