Jeśli zmagasz się z cienkimi i rzadkimi włosami, skorymi do wypadania, warto pomyśleć o zmianie diety, o odpowiedniej pielęgnacji, a w ostateczności o laserowej stymulacji włosów. Sprawdźmy, co na ten temat twierdzi współczesna medycyna.

Kosmetyki zagęszczające włosy

Przede wszystkim najpierw zadbajmy o skórę głowy. W tym celu warto sięgnąć po pilingi enzymatyczne, których zadaniem jest oczyszczenie skóry ze zrogowaciałego naskórka i pozostałości po kosmetykach, odetkanie mieszków włosowych, nawilżenie, zabezpieczenie i pobudzenie mikrokrążenia krwi. Wykonując peeling, warto wspomóc się masażem. Później dużo łatwiej i skuteczniej przyjdzie nam zaaplikować sobie wcierki pobudzające wzrost nowych włosów. Tak przygotowane włosy myjemy delikatnym szamponem i spłukujemy letnia woda, dlatego że gorący strumień nie sprzyja porostowi. Kolejnym krokiem jest olejowanie włosów kosmetykami zawierającymi w składzie substancje takie jak imbir czy rycyna. Skuteczny sposób na wypadanie włosów Zielona Góra proponuje terapię z użyciem lasera, będących formą uzupełnienia dla innych zabiegów skóry głowy.

Wizyta u specjalisty lekiem na wypadanie włosów

Często kosmetyki przynoszą fantastyczne skutki, niestety bywają przypadki, gdzie musimy wspomóc się wiedzą i doświadczeniem współczesnej medycyny. Specjalista od włosów, Trycholog Zielona Góra, zbada skórę twojej głowy, postawi diagnozę i wybierze odpowiedni zabieg.  Efektem laserowej stymulacji włosów jest pobudzenie wzrostu nowych włosów (tzw. wysyp baby hair), zahamowanie wypadania i regeneracja skóry głowy poprzez unormowanie pracy gruczołów łojowych. Sam zabieg między innymi zwiększa dopływ krwi i substancji odżywczych do mieszków. Przeciwdziała łysieniu androgenowemu zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. aby bezpiecznie przeprowadzić zabieg, trzeba wziąć pod uwagę listę przeciwwskazań.

Wypadające włosy? Na ratunek dieta

Kosmetologia i naturalne preparaty znakomicie poradzą sobie z cienkimi, wypadającymi włosami, ale warto przyjrzeć się naszej codziennej diecie. To, co jemy, odbija się na zdrowiu, samopoczuciu i na wyglądzie. Włosy są delikatnym wytworem naskórka i zbilansowana dieta bogata w witaminy i mikroelementy zadziała profilaktycznie i wspomagająco w procesie zagęszczania włosów.

  • Jako że włosy zbudowane są z keratyny, specjalnego białka, dobrym pomysłem będzie wprowadzenie do diety większej ilości aminokwasów zawartych w rybach, nabiale, roślinach strączkowych i w amarantusie.
  • Niedobór witamin A, C i K może osłabić nasze włosy i obniżyć stymulację cebulek Witaminy te znajdziesz w zielonych warzywach, marchewce, czarnej porzeczce, papryce i cytrusach.
  • Dobra wiadomość dla smakoszy czekolady, zawarty w niej cynk wzmacnia włosy, skórę i paznokcie.

Podsumowanie

Jak widzimy w procesie zagęszczenia włosów, nie zostajemy sami. Możemy zadziałać od wewnątrz i do zewnątrz, a jeśli zawiodą domowe sposoby i kosmetyka, warto pomyśleć o specjalistycznych zabiegach. Jedno jest pewne, o włosy można zadbać zawsze, a im wcześniej, tym dłużej będziemy cieszyć się ich pięknem.

Leave a comment