Wiedza na temat tego, do jakiego specjalisty udać się z danymi objawami jest niezbędna, by w przyszłości jak najmocniej zniwelować problemy zdrowotne powstałe w wyniku jakieś choroby. Jeszcze ważniejszą informacją jest to, gdzie taki lekarz przyjmuje i czy warto zapisać się do danej osoby, czy jednak powinniśmy szukać kogoś innego. Dlatego przed wizytą powinniśmy poczytać na temat schorzeń, którymi zajmuje się specjalista, a także przejrzeć opinie w internecie, w których często opisywane są nieprzyjemne sytuacje związane z danym lekarzem. Czasami są to zwykłe spóźnienia, w niektórych przypadkach jednak pojawiają się komentarze, które skutecznie zniechęcą nas do wizyty u tej konkretnej osoby.

Problemy z tarczycą – gdzie powinniśmy się udać?

Objawy chorób związanych z tarczycą często są bagatelizowane, przez co problemy z tarczycą często pozostają niezdiagnozowane. Dlatego warto zwrócić uwagę na ten fakt i jeśli podejrzewamy jakiekolwiek nieprawidłowości w funkcjonowaniu tego narządu, udać się jak najszybciej do specjalisty, jakim jest endokrynolog. Gdańsk obfituje w wielu profesjonalistów z tego zakresu. Wystarczy jednie poszukać, na przykład w internecie. Problemy, które mogą cię skłonić do wizyty u specjalisty to nadmierna potliwość, nagłe pojawienie się problemów skórnych, problemy ze snem, obrzęki stóp i dłoni czy nagły przyrost lub spadek masy ciała, który nie jest związany ze zwiększonym lub zmniejszonym ruchem oraz dietą. Endokrynolog, przyglądając się wszystkim objawom i wykonując komplet badań, może zdiagnozować takie choroby jak Hashimoto, cukrzyca, nadczynność i niedoczynność tarczycy. Dzięki odpowiednio wczesnemu zdiagnozowaniu tych chorób lekarz będzie w stanie szybko poprawić stan zdrowia pacjenta, a co z tym związane – jego samopoczucie.

Fizjoterapeuta – specjalista od sprawności ruchowej

O fizjoterapeucie słyszy się zapewne częściej niż o endokrynologu, jednak wciąż zbyt mało osób ma świadomość, jak pomocny może okazać się ten specjalista. Jest to osoba z wykształceniem medycznym, które nie opiera się jedynie na kursach czy studiach podyplomowych. Używane przez niego metody lecznicze, takie jak leczenie za pomocą prądu, ultradźwięków, gimnastyka lecznicza, masaże czy kąpiele, są niezwykle skuteczne podczas leczenia wielu schorzeń. Do specjalisty takiego jak fizjoterapeuta Gdańsk warto udać się nie tylko po konkretnych urazach, złamaniach, udarze mózgu czy przejściu chorób przewlekłych, takich jak stwardnienie rozsiane czy mózgowe porażenie dziecięce. Z jego usług powinny skorzystać także między innymi kobiety po ciąży czy osoby, które mają problemy z bólem stawów czy kręgosłupa.

Jakich innych specjalistów znajdziesz w Gdańsku?

W Gdańsku poza fizjoterapeutą i endokrynologiem znaleźć można wielu lekarzy specjalizujących się w różnych dziedzinach. Są to między innymi:

  • Kardiolog,
  • Hematolog,
  • Neurochirurg,
  • Reumatolog.

Zdrowie jest najważniejsze!

Zdrowie to coś, co można zbyt szybko zaniedbać. Jeżeli więc masz jakiekolwiek obawy dotyczące stanu swojego organizmu, jak najszybciej zgłoś się do odpowiedniego specjalisty.

Leave a comment