Pierwsza Komunia Święta to ważne wydarzenie w życiu młodego człowieka. Staje się on bowiem pełnoprawnym członkiem wspólnoty kościoła. Rodzic powinien zadbać o to, aby uroczystość ta była wyjątkowa i zapisała się w pamięci dziecka jako niezapomniane przeżycie. Bez względu na to, czy odbywa się ona w domu, czy w wynajętym lokalu, ważny jest wystrój wnętrza oraz serwowane potrawy, w tym słodkie rarytasy. Czym kierować się przy ich wyborze?    

Tort — główny bohater komunijnego stołu

Podobnie jak w przypadku tortów urodzinowych, smakołyk ten nigdy nie jest serwowany na początku przyjęcia. Pojawia się mniej więcej w jego połowie i to właśnie on obok otrzymywanych prezentów wywołuje najwięcej emocji u małego katolika.

Na tort możemy złożyć indywidualne zamówienie. Wyglądem powinien nawiązywać do uroczystości. Tradycyjne, okrągłe wypieki nadal cieszą się dużym powodzeniem. Coraz częściej jednak rodzice skłaniają się ku bardziej wyrafinowanym rozwiązaniom — torty w kształcie gołębia pokoju, kielicha, czy Biblii. Popularne są jadalne zdobienia związane z przyjętym sakramentem, takie jak: krzyż, różaniec, modlitewnik, eucharystia, różnego rodzaju kwiaty i figurki świętych. Ciekawym dodatkiem jest zdjęcie bohatera ceremonii, oczywiście w 100% możliwe później do skonsumowania. 

Jeśli chodzi o kolor tortu, nie ulega wątpliwości, że powinien on być biały lub w odcieniu ecru. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby miejscami ubarwiony był ulubionym kolorem dziecka przystępującego do Komunii (np. różowym, niebieskim, czy fioletowym).

Najlepszym doradcą w kwestii nadzienia tego słodkiego wypieku będzie sama… pociecha. Ten dzień należy do niej, niech więc zdecyduje, czy chce zajadać się tortem czekoladowym, truskawkowym, czy o smaku mango.

Przepiękne torty, które nie tylko cieszą oko, ale i wspaniale smakują, znajdują się na https://slodkiepasje.pl/torty-ciasta-glogow

Muffinki oraz inne ciasteczka

Stanowią one kolorową i smakowitą ozdobę komunijnego stołu. Jeżeli przyjęcie organizujemy we własnym zakresie, babeczki można upiec samemu. Na tę okazję świetnie pasują ich klasyczne wersje — maślane muffinki z waniliowym kremem lub mocno kakaowe z kawałkami czekolady. Jeżeli mamy lekką rękę do cukierniczych wyrobów, możemy puścić wodze fantazji i przygotować bardziej wyszukane słodycze, które przyciągną uwagę zgromadzonych gości np.: lukrowane ciasteczka, miodowe magdalenki, kokosanki, pralinki, a nawet domowe pianki marshmallows.

Niektóre ze smakołyków możemy spakować do małych paczek i wręczyć gościom jako podziękowanie za wzięcie udziału w tym radosnym dla dziecka dniu.

Słodkie ciasta

Podczas obchodzenia różnych świąt, ciasta zawsze goszczą na polskich stołach, nie może ich więc zabraknąć podczas Pierwszej Komunii Świętej. Gusta i smaki gości są różne, lepiej wybrać kilka rodzajów ciast, aby każdy wyszedł z przyjęcia zadowolony. Niektórzy nie wyobrażają sobie świętowania bez sernika, inni lubują się w biszkoptowym cieście z galaretką lub prostej szarlotce. Komunia zawsze odbywa się w maju. Warto rozważyć zatem lekkie wypieki, których znakomitym uzupełnieniem są owoce sezonowe. Pracownia cukiernicza „Słodkie Pasje” również oferuje smakowite ciasta przygotowywane z myślą o tak znaczącym wydarzeniu, jakim jest sakrament eucharystii przyjęty po raz pierwszy w życiu: https://slodkiepasje.pl.

Leave a comment