Chcesz cieszyć się z idealnie gładkich nóg, pach albo strefy bikini? W takim przypadku pomyśl o zabiegu depilacji laserowej. Jak przebiega tego typu procedura? Jakie daje ona efekty?

Niechciane włoski mogą być usuwane na wiele sposobów. Wśród nich znajduje się depilacja laserowa, która uznawana jest dzisiaj za jedną z najnowocześniejszych metod likwidacji zbędnego owłosienia dla kobiet i dla mężczyzn.

Jak działa depilacja laserem?

Laser do wykonania depilacji to urządzenie, za pomocą którego można szybko i skutecznie pozbyć się problemu z niechcianymi włoskami na całym ciele oraz na twarzy.

Depilacja laserowa służy do zniszczenia mieszków włosowych, czyli struktur, które odpowiedzialne są za produkcję włosków. Gdy zatem mieszki ulegają uszkodzeniu na skutek światła laserowego, wtedy nie jest możliwe ponowne odrastanie włosków.

Współczesna depilacja laserowa pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów bez ryzyka. Kiedyś używane urządzenia laserowe stwarzały niebezpieczeństwo poparzenia skóry oraz nie działały na włoski o jasnych kolorach. Te używane obecnie są znacznie delikatniejsze i przy tym skuteczniejsze – także dla włosków rudych, blond czy siwych.

Obecnie depilacja laserowa w Krakowie również dostępna jest na bazie nowoczesnych urządzeń laserowych. Z dokładnymi ofertami salonów prowadzących usługi depilacji laserowej można zapoznać się w internecie.

Depilacja laserowa – jakie ma zastosowanie?

Technika depilacji laserowej ma bardzo rozległe zastosowanie i może być ona wykorzystana do usuwania włosków praktycznie na całym ciele i dodatkowo na twarzy.

Obszary, które najczęściej poddawane są depilacji laserowej, to:

  • nogi
  • ręce
  • pachy
  • okolice bikini
  • twarz – kobiecy wąsik
  • plecy
  • klatka piersiowa
  • kark
  • pośladki
  • stopy

Jak widać, laserem można usunąć włoski praktycznie w każdym miejscu na ciele, aby dzięki temu cieszyć się idealnie gładką skórą bez konieczności jej systematycznego golenia lub depilowania woskiem czy depilatorem.

Efekty depilacji laserowej – co daje zabieg?

Depilacja laserowa pozwala na praktycznie całkowite pozbycie się włosków poprzez usunięcie mieszków włosowych. W ten sposób można zapomnieć o ich częstym usuwaniu i podrażnieniach skóry, jakie często mu towarzyszą.

Warto pamiętać o tym, że zabieg depilacji laserowej powinien być wykonany w serii, ponieważ wtedy, gdy jest jednorazowy, nie daje wystarczających efektów. Wynika to z faktu, że owłosienie rośnie w różnych fazach. To widoczne jest w fazie aktywnej, natomiast w skórze znajdują się także włoski nieaktywne oraz w fazie przejściowej. Laser potrafi usuwać tylko te w fazie aktywnej. Zatem należy wykonać serię od 3 do 5 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach, by pozbyć się wszystkich włosków.

Efekty depilacji laserowej widoczne są przez lata, dlatego jest to metoda uznawana za sposób trwałego usuwania niechcianego owłosienia. Zwykle u większości osób włoskie nie odrastają nawet przez kilka lat, natomiast zdarza się, że jeszcze dłużej.

Gdy widoczny jest odrost włosków po depilacji laserowej, wtedy zaleca się wykonanie zabiegu przypominającego. Jego zadaniem jest zlikwidowanie tych włosków, które odrosły. Dzięki niemu można zatem znów cieszyć się wyjątkową gładkością skóry.

Jakie są koszty depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej jest dość drogi, jednak należy rozpatrywać go w dłuższej perspektywie czasowej, gdzie może on zapewnić najlepszy stosunek skuteczności do ceny w porównaniu z zabiegami jak golenie czy woskowanie.

Koszt laserowego depilowania całych nóg to około 600-1000 złotych za jedną procedurę, natomiast w przypadku mniejszych obszarów jak pachy to około 100 złotych.

Warto zatem zapoznać się z różnymi ofertami cen depilacji laserowej w gabinetach, aby wybrać taką, która będzie wyróżniała się atrakcyjnymi kosztami.

Leave a comment