Styl minimalistyczny w wystroju mieszkań od lat cieszy się ogromną popularnością i wybierany jest przez osoby ceniące sobie piękno, spokój umysłu i wewnętrzną równowagę. Wszyscy przywiązujący również wagę do ekologicznego charakteru swojego domu, mający na sercu dobro naszej planety, z pewnością docenią to, że minimalistyczna estetyka doskonale współgra z przedmiotami przyjaznymi naturze.

Dom czy mieszkanie utrzymane w stylu ekologicznego minimalizmu charakteryzuje się przede wszystkim prostotą i funkcjonalnością znajdujących się w nim przedmiotów i dodatków, ale również wysoką jakością materiałów, z których powstały, a co za tym idzie długą ich żywotnością.

Upcykling — przywracanie do życia

Jednym z nowych ekologicznych trendów w aranżacji wnętrz jest upcykling, czyli przerabianie starych przedmiotów w taki sposób, by dać im nowe, funkcjonalne życie. Produkt końcowy jest o wiele więcej wart, niż składniki, które weszły w proces jego tworzenia.

Tego typu uratowane przedmioty, meble, dodatki nadadzą naszemu mieszkaniu indywidualnego, niepowtarzalnego charakteru. Upcykling doskonale sprawdza się w autorskim stylu minimalistycznym, w stylistyce skandynawskiej, retro i etno.

Dekoracje w minimalizmie? To możliwe?

Jeszcze do niedawna minimalizm kojarzył się prawie pustymi pomieszczeniami, laboratoryjną czystością, prostotą form i brakiem ozdób. Ten styl jednak w ostatnich latach ewoluuje i staje się bardziej przytulny. Minimalistyczne aranżacje stawiają mocniej na komfort i wygodę swoich użytkowników, podobnie jak piżama damska. Oczywiście ozdoby, jakie można wykorzystać w dekorowaniu minimalistycznych wnętrz, nie powinny być przesadzone, krzykliwe, czy występować w zbyt dużej liczbie. Gdzie jednak szukać tego typu dodatków? Jak się okazuje, pomocą może być dla nas na przykład sklep z dekoracjami skandynawskimi. Klucz estetyczny i fundamenty minimalizmu i stylu skandynawskiego są do siebie zbliżone, cenią sobie podobne wartości, podążają często bliskimi sobie drogami. Dlatego też w mogą się harmonijnie przenikać i uzupełniać.

Leave a comment