Świąteczne dni minęły nam bardzo szybko i znów jesteśmy ponownie w wirze codziennych obowiązków. Z reguły jednak dość ociężali i zmęczeni, z powodu dużej ilości zjedzonych potraw, które smakowały wyśmienicie, ale odłożyły się w kolejne niepotrzebne kilogramy.
Od nowego roku, koniecznie muszę schudnąć – takie postanowienie jest dość popularne, w ostatnich dniach starego roku i z reguły powtarzane z roku na rok.

Co zrobić, żeby tym razem się udało?

Po pierwsze, powiadomić o tym zamiarze bliskich. Powinni wiedzieć, że będziemy walczyć i wspomogą nas w wysiłkach. Nie będą nas niepotrzebnie kusić kalorycznymi smakołykami, takimi jak na przykład pizza, hamburger, czy frytki. Może sami również zastanowią się, nad zmianą nawyków żywieniowych.

Bardzo przydatną rzeczą w odchudzaniu jest waga łazienkowa. Ten zakup przyda się nam, przy sprawdzaniu cotygodniowych postępów. Pamiętajmy jednak, aby ważyć się o tej samej porze dnia i po tym samym posiłku.
Motywacja. To niezbędny czynnik, przy jakimkolwiek działaniu. Musimy pomyśleć o tym, co chcemy osiągnąć, co będzie naszym ukoronowaniem zwycięstwa. Dla niektórych będzie to wciśnięcie się w kostium kąpielowy sprzed dwóch lat, niektórzy pomyślą o zbliżającym się weselu, czy też innej ważnej uroczystości. Robimy to głównie dla zdrowia i siebie, ale wizualizacja naszego celu działa pobudzająco i na pewno jest bardzo ważna.

Mam to wszystko. Od jutra nic nie jem – myślimy i zabieramy się za głodówkę. To najczęstszy błąd, który niweczy wszystko, co chcemy osiągnąć i to w bardzo szybkim czasie.

Jeżeli jesteśmy już odpowiednio zmotywowani, nastawieni pozytywnie i wspierani przez rodzinę, pierwsze kroki powinniśmy skierować do swojego lekarza rodzinnego i powiadomić go o tym. Zleci nam zrobienie odpowiednich badań. Bez tej wiedzy nie możemy rozpocząć odchudzania. Musimy być pewni swego zdrowia, wiedzieć również jaką mamy historię chorób i jakie ograniczenia się z tym wiążą.

Kolejnym krokiem będzie wizyta u dietetyka. Zaopatrzeni w odpowiednią wiedzę i badania udajmy się koniecznie do niego. Ułoży nam odpowiedni jadłospis, a także wskaże kierunek i czas, potrzebny do osiągnięcia wymarzonego celu.

Teraz już na pewno można rozpocząć. Bez pośpiechu i głodzenia się.
Czeka nas wiele pracy i nie obędzie się bez kryzysów, ale teraz cel na pewno jest bardziej realny i do osiągnięcia.

Leave a comment