Problem z opadającymi powiekami ma wiele kobiet. Gdy także dotyczy Cię ten defekt estetyczny, sprawdź, w jaki sposób można go zniwelować!

Co jest przyczyną opadających powiek?

Powieki opadające to powieki, których budowa powoduje, że nadmiernie opadają one na gałkę oczną, dlatego sprawiają wrażenie zmęczonego wzroku. Gdy powieki mocno opadają, może także dojść do zmniejszenia pola widzenia, co powoduje codzienny dyskomfort widzenia.

Do opadania powiek najczęściej dochodzi na skutek postępującego wieku. Wtedy dochodzi do nadmiernego zwiotczenia skóry, co jest efektem utraty wiązań kolagenowych i elastynowych oraz kwasu hialuronowego. W efekcie skóra traci jędrność i zaczyna opadać.

Opadające powieki są również rezultatem genetycznej budowy twarzy. Często wtedy, gdy rodzice czy dziadkowie mieli taką właśnie budowę powiek, widoczna jest ona także u dzieci i wnuków.

Ponadto do opadania powiek może dochodzić na skutek nadmiernego nagromadzenia się tkanki tłuszczowej w jej okolicy. Wtedy ciężar tkanki tłuszczowej obciąża powieki i powoduje, że nadmiernie opadają.

Jak poprawić wygląd opadających powiek?

Opadające powieki traktowane są jako defekt estetyczny i zdarza się, że dla wielu osób są one również powodem do kompleksów. Jak można zniwelować ten efekt?

Do dyspozycji są dwa rozwiązania pozwalające na poprawę wyglądu spojrzenia:

  • makijaż na opadające powieki
  • plastyka powiek

Makijaż na opadające powieki

Opadających powiek nie można wprawdzie zniwelować dzięki odpowiedniemu make-upowi, lecz można sprawić, że defekt ten będzie mniej zauważalny. Można wtedy optycznie podnieść powiekę i jednocześnie powiększyć całe oko.

Aby poprawić wygląd opadających powiek, konieczne jest zastosowanie cieni jasnych i ciemnych. Jasne cienie nakładane są bezpośrednio na powiekę, a także na miejsce pod łukiem brwiowym. Z kolei ciemniejsze nakład się na poduszeczkę nad powieką i można dodatkowo zaakcentować nią powiekę dolną i stworzyć efekt cat eye.

Właściwie wykonany makijaż na opadającą powiekę może sprawić, że oczy będą wyglądały na większe, a wzrok na wypoczęty, świeży.

Plastyka powiek

Sposobem na trwałą poprawę wygląd opadających powiek jest skorzystanie z zabiegu chirurgicznego, czyli plastyka powiek. Jest ona także określana jako blepharoplastyka.

Z plastyki powiek można skorzystać dzisiaj w wielu gabinetach chirurgii plastycznej, na przykład w gabinecie Marty Raczkowskiej: https://www.raczkowska.pl/plastyka-powiek-gornych-i-dolnych/.

Plastyka korekcyjna powiek jest zabiegiem, który m na celu usunięcie nadmiaru tkanki, jaki ulokowany jest nad powieką, a także służy do jej podciągnięcia. W tym celu wykonuje się delikatne nacięcie w powiece. Blizna jest wtedy zakamuflowana w załamaniu powieki, dlatego nie jest widoczna.

Całkowity czas trwania zabiegu to około 1-2 godziny. Wymaga on następnie rekonwalescencji trwającej około 7-10 dni. Szwy po zabiegu zdejmowane są po około 4-7 dniach.

Poprzez zabieg na opadające powieki można nie tylko zniwelować ten defekt, lecz także razem z nim poprawić swój codzienny komfort i wygląd twarzy. Po wycięciu nadmiaru tkanek poprawia się pole widzenia, które nie jest zasłonięte powieką. Także można uzyskać efekt odmłodzenia oczu i całej twarzy.

Ile kosztuje zabieg plastyki powiek?

Plastyka powiek jest zabiegiem, którego koszt wynosi od około 5 tysięcy do 7 tysięcy złotych. Jest on prowadzony w gabinetach prywatnych, dlatego należy zapłacić za niego z własnej kieszeni.

Podsumowując, opadające powieki nie muszą być problemem. Właściwie wykonany makijaż powoduje, że oczy mogą prezentować się bardziej estetycznie, jednak wtedy, gdy celem jest uzyskanie trwałego efektu, warto pomyśleć o skorzystaniu z chirurgii plastycznej i wykonaniu zabiegu plastyki powiek.

Leave a comment