Chociaż podologia w Polsce nie jest działką medycyny, a kosmetologii, to właśnie podolodzy są w stanie pomóc pacjentom w walce ze zmianami skórnymi na stopach czy paznokciach, w walce z potliwością oraz innymi przypadłościami z jakimi zmagamy się w przypadku kończyn dolnych. Odpowiednia wiedza i dobrze dobrane kosmetyki oraz zabiegi są w stanie odciążyć nasze stopy, a dzięki temu możemy nie tylko na stałe lub na bardzo długi czas pozbyć się problemu.

Dobrze postawiona diagnoza i leczenie

W profesjonalnych gabinetach kosmetycznych możemy liczyć na szereg zabiegów, które pozwolą nam cieszyć się pięknymi i zadbanymi stopami. Wykwalifikowani specjaliści nie tylko pomogą nam w walce z usunięciem martwego naskórka, który niejednokrotnie zaburza wygląd naszych stóp, ale są w stanie rozpoznać i wyleczyć grzybice, czy infekcje wirusowe lub bakteryjne, nadmierną potliwość lub wrastające paznokcie. Każdy problem stóp z jakim się zmagamy powinien zostać skonsultowany z podologiem w celu podjęcia działań przywracających nasze stopy do prawidłowego wyglądu i funkcjonowania. Zawód podologa ma o wiele większe znaczenie w leczeniu chorób skórnych stóp niż dermatologia. Warto mieć na uwadze, że dermatolog to lekarz od wszelkich problemów skórnych – jego wiedza jest ogólna, a często sprowadza się do szukania przyczyny powstania problemu i dobierania leków metodą prób i błędów. Podolodzy choć ich wiedza sprowadza się wyłącznie do leczenia kończyn dolnych, są skoncentrowani wyłącznie na stopach, a co za tym idzie mają o wiele większą wiedzę z zakresu walki z chorobami i innymi przypadłościami tych części ciała. Ponadto podolodzy nie tylko diagnozują, ale samodzielnie wykonują mnóstwo zabiegów, mających bezpośredni wpływ na zdrowie i estetykę wyglądu naszego ciała.

Odpowiednia pielęgnacja w walce z problemami skórnymi stóp

Skóra na stopach jest specyficzna, różni się grubością i właściwościami w porównaniu do pozostałych części naszego ciała. Często borykamy się z pękającymi piętami, przesuszonym i zgrubiałym naskórkiem, odciskami, czy nieestetycznie wyglądającą płytką paznokci. Wizyta u podologa może w niektórych przypadkach okazać się niezbędna, ale wiele zabiegów możemy wykonać samodzielnie w domu, a z pomocą przychodzi sklep podologiczny, który zaopatruje w sprzęt i kosmetyki zarówno wiele gabinetów kosmetycznych jak i Klientów, którzy pragną dbać o zdrowie i wygląd swoich stóp na co dzień. W sklepie podologicznym znajdziemy profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji i dbania o higienę stóp, które spotkamy u nie jednej kosmetyczki czy podologa. Zwiększa to gwarancję na nieskazitelny wygląd naszych kończyn, ponieważ nie są to klasyczne kosmetyki drogeryjne, które w większości przypadków nie działają, albo pozwalają się cieszyć pożądanym efektem na krótko. Sklep podologiczny Leopard dostarcza profesjonalne i sprawdzone rozwiązania, często w bardzo atrakcyjnych cenach, więc bez względu na to, czy prowadzimy gabinet kosmetyczny, czy po prostu chcemy o siebie zadbać w domu, warto poznać pełną ofertę produktów, producentów i zainwestować w kosmetyki czy sprzęt, który w perspektywie czasu zwróci nam się z nadwyżką.

Leave a comment