Rezonans magnetyczny to badanie obrazowe, które jest całkowicie bezbolesne i co istotne, również nieinwazyjne. Diagnostyka, w zależności od badanego narządu, trwa od 20 do około 60 minut. Diagnostykę można wykonać profilaktycznie, na zlecenie lekarza bądź w sytuacji, gdy pojawią się w ciele niepokojące objawy. W przypadku nawracających bóli nieznanego pochodzenia, długofalowego osłabienia mięśni, tętniaków, udarów, chorób niedokrwiennych serca, obrzęków, skręceń, złamań, można zdecydować się na diagnostykę obrazową. Warto pamiętać o tym, że w trakcie przeprowadzania diagnostyki, pacjent nie ma kontaktu z promieniowaniem rentgenowskim. Dzięki temu rezonans można wykonywać wielokrotnie u danej osoby, bez obaw o skutki uboczne.

Rezonans magnetyczny stosowany w diagnostyce obrazowej

Rezonans wykorzystując pole magnetyczne, niezwykle precyzyjnie wskazuje miejsca, w których pojawiają się zmiany w organizmie. Badanie diagnostyczne w szybkim czasie wskazuje miejsce nowotworu, zwapnienia szyszynki, guzów, krwiaków oraz innych zmian. Istotny jest fakt, że wszelkie zmiany mogą być wykryte już w początkowej fazie rozwoju. Rezonans magnetyczny może być wykonany u osób leczących się farmakologicznie, nie ma w tym względzie żadnych przeciwwskazań. Pacjenci nie muszą odstawiać leków decydując się na diagnostykę. Z pomocą profesjonalnego sprzętu oraz doświadczonych lekarzy, można przeprowadzić diagnostykę obrazową kręgosłupa, barku, oczodołów, stawów biodrowych, twarzoczaszki, jamy brzusznej, dróg żółciowych, miednicy mniejszej oraz innych narządów. Szczegółową diagnostykę można przeprowadzić w renomowanej placówce REX MEDICA. Pozostałe, istotne informacje odnośnie badania można znaleźć pod następującym adresem: https://rexmedica.pl/

Rezonans magnetyczny pomocny w wykrywaniu stanów zapalnych

Osoby, którym zależy na zdrowiu, powinny pamiętać o regularnej diagnostyce. Jednym ze sposobów jest wykonywanie diagnostyki obrazowej, która wskazuje wszelkiego rodzaju zmiany nowotworowe, guzy, zwapnienia czy też złamania. Warto pamiętać o tym, że badanie jest bezpieczne dla organizmu. W kwestii technicznej warto wiedzieć, że wynik jest dostępny już w przeciągu 7 dni od przeprowadzonego badania. Dzięki temu, w szybkim czasie można zdiagnozować swój stan zdrowia. Pacjent po badaniu otrzymuje płytę wraz ze szczegółowym opisem. Badanie opisywane jest przez wykwalifikowanych i doświadczonych lekarzy.

Rezonans magnetyczny nieinwazyjnym i bezbolesnym badaniem

Po przeprowadzeniu diagnostyki obrazowej, pacjenci mogą umówić się na konsultację z wykwalifikowaną specjalistą. Na wizycie w placówce medycznej, pacjenci mogą dowiedzieć się o przyczynie swojego stanu zdrowia, wykrytych chorobach i leczeniu. W drodze podsumowania warto pamiętać o tym, że badanie diagnostyki obrazowej przeprowadzane jest w sterylnych warunkach, w których zachowane są wszystkie procedury bezpieczeństwa. Istotny jest również fakt, że z tego badania może skorzystać każda osoba, która chce gruntownie przebadać swój organizm. Na badanie bez kontrastu, nie jest wymagane żadne skierowanie od lekarza.

Leave a comment