Cera łojotokowa charakteryzuje się dużą ilością wydzielanego sebum, ziemistym lub żółtawym kolorem oraz wieloma przebarwieniami i bliznami potrądzikowymi. Współcześnie wielu polaków boryka się z problemem skóry łojotokowej, które mogą prowadzić do infekcji bakteryjnych oraz rozwoju licznych drobnoustrojów, a także zapaleń. W ofercie wielu gabinetów medycyny estetycznej istnieją specjalne zabiegi skierowane specjalnie do osób z problemami skórnymi tego typu. Jakie są przyczyny, objawy i sposoby na leczenie skóry łojotokowej? Podpowiadamy!

Przyczyny łojotokowego zapalenia skóry

Łojotokowe zapalenie skóry jest przewlekłą chorobą dermatologiczną, która dotyka osoby ze skłonnościami do skóry łojotokowej. Główną przyczyną tej przypadłości objawiającej się złuszczającymi się zmianami rumieniowymi jest zbyt duża aktywność gruczołów łojowych oraz zakażenie grzybicze, Zmiany skórne najczęściej dotyczą skóry głowy, twarzy, klatki piersiowej oraz zgięć stawów. Ponadto łojotokowe zapalenie skóry może prowadzić do utraty włosów, a co za tym idzie łysienia.

Peeling chemiczny – na czym polega? Zabiegi dla skóry łojotokowej

Regulacja nadmiernego wydzielania łoju jest jedną z podstawowych strategii walki ze skórą łojotokową, aby osiągnąć ten efekt, warto wziąć pod uwagę poddanie się zabiegom medycyny estetycznej. Peeling chemiczny działa bardzo szybko i mało inwazyjnie. Zabieg powoduje wyrównanie kolorytu skóry, rozjaśnienie przebarwień, usunięcie nadmiernego zrogowacenia, a co najważniejsze pomaga w odpowiedniej gospodarce łoju. Dzięki bardzo szerokiemu wachlarzowi dostępnych wariantów peelingu chemicznego każdy z pewnością znajdzie wersję dla siebie. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu zabiegu pod potrzeby pacjenta możliwe jest otrzymanie lepszych i bardziej trwałych rezultatów. Sesja zabiegowa trwa zaledwie 45 minut i dzięki małej inwazyjności niepotrzebne jest znieczulenie, dlatego po wykonaniu peelingu laserowego można wrócić do codziennych obowiązków. Jednym z przeciwwskazań do wykonania zabiegu jest świeża opalenizna, aby uniknąć skutków niepożądanych, zaleca się unikania kąpieli słonecznych na cztery tygodnie przed peelingiem laserowym.

Leave a comment