Nasze zdrowie to jedna z najcenniejszych wartości. Wybierając się na wycieczkę czy krótki urlop, nie można lekceważyć nawet najsłabszych objawów pogorszenia stanu zdrowia, gdyż może to doprowadzić do dużo gorszych powikłań i wielu groźnych chorób. Gdzie się udać do lekarza odwiedzając miasto Konin?

Internista Konin – pierwszy kontakt i skuteczne leczenie

Odwiedzając miasto Konin możemy zwiedzić wiele atrakcji, jak Muzeum Okręgowe, Park Makiet Mikroskala, Bulwar Nadwarciański czy Kopalnię Węgla Brunatnego. Każda wycieczka oferuje nowe przygody, dodatkową dawkę wiedzy, ale także inne niespodziewane okoliczności. Zwiedzając różne miejsca nie mamy wpływu na zmienne warunki pogodowa lub różnego rodzaju urazy na jakie są narażone nasze dzieci poprzez zwykłą zabawę. Każde objawy przeziębienia lub wszelkiego rodzaju urazy i zranienia należy niezwłocznie zbadać. Badaniem pierwszych objawów wszelkich chorób zajmuje się lekarz Internista, który w Koninie przyjmuje w przychodni „Jowisz” Pani doktor Maria Papiewska-Szpak, to wysokiej klasy specjalistka w dziedzinie ogólnej, zajmująca się pierwszą diagnozą i leczeniem wszelkiego rodzaju dolegliwości.

Jak wygląda badanie Internisty?

Zawód Internista jest jednym z najbardziej obszernych i wymagających zawodów, gdyż wymaga wiedzy z zakresu wielu dziedzin. Aby wykonać odpowiednią diagnostykę, lekarz musi rozpoznać wszelkiego rodzaju choroby układu oddechowego, odpornościowego, choroby skóry lub uczulenia, różnego rodzaju złamania i zwichnięcia, jednym słowem musi znać całą anatomię człowieka. Internista jest lekarzem pierwszego kontaktu, dlatego to do niego należy rozpoznanie problemu, z którym przychodzi pacjent i skierowanie do konkretnego specjalisty odnośnie zgłoszonego urazu czy schorzenia.

Stomatolog Konin – tu warto się udać z ostrym bólem zęba

Jeżeli podczas jedzenia dopadnie nas nagle przeszywający ból zęba, należy niezwłocznie udać się do stomatologa lub dentysty. Ostry i uporczywy ból zębów niestety nie zwiastuje nic dobrego i tym samym samoczynnie nie mija, najczęściej wiąże się z nim ostry stan zapalny zęba, głęboka próchnica i w rezultacie leczenie kanałowe lub wyrwanie zęba. Oferta przychodni Jowisz w zakresie stomatologii zawiera profesjonalne leczenie kanałowe zębów, leczenie nadwrażliwości z uwzględnieniem wypełnienia szyjek zębowych, zabiegi zapobiegające powstawaniu próchnicy oraz usuwania zębów.

Wszelkie zabiegi wykonywane są przez wysokiej klasy specjalistę Witolda Szpaka – stomatolog Konin, który dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu i wysokim kwalifikacjom potrafi wykryć każdy ubytek i zapewnić komfortowe oraz bezbolesne leczenie zębów.

Stomatolog i dentysta Konin – jeden zawód, różne nazwy

Ustawa o wykonywaniu zawodu dentysty brzmi następująco: „Wykonywanie zawodu lekarza dentysty polega na udzielaniu przez osobę posiadającą wymagane kwalifikacje, potwierdzone odpowiednimi dokumentami, świadczeń (zdrowotnych, …) w zakresie chorób zębów, jamy ustnej, części twarzowej czaszki oraz okolic przyległych. Różnicy między terminem stomatolog, a dentysta jedynie należy się doszukiwać pod względem stopnia wykształcenia lekarzy. Obecnie po zakończeniu studiów stomatologicznych i zdaniu państwowego egzaminu otrzymuje się tytuł lekarza dentysty, a nie stomatologa.

Leave a comment