Thermomix Friend, to nowe urządzenie od firmy Vorwerk, działające kompatybilnie z Thermomix TM5 lub TM6. Przed zakupem warto jednak zapoznać się z jego dokładnymi opcjami i przemyśleć czy dodatkowy sprzęt jest nam potrzebny. Thermomix Friend jest o wiele bardziej ubogi w funkcje niż klasyczny Thermomix, jednak ma on być pomocą w kuchni, szczególnie jeżeli pojemności standardowego urządzenia są dla nas za małe.

Podstawowe różnice pomiędzy Thermomix, a Thermomix Friend

Thermomix to urządzenie, która posiada wiele funkcji i zastępuje wiele różnych urządzeń w kuchni. Możemy przygotowywać w nim zupy, drugie dania, desery, ciasta, napoje, drinki i wiele innych potraw. Thermomix ugotuje na parze, wyrobi ciasto, posiada funkcję karmelizowania, obierania ziemniaków, mieszania, miksowania, ubijania itp. Funkcji dostępnych w Thermomixie jest aż 20. Gotowanie z tym urządzeniem jest o wiele prostsze, szybsze, gotowe w aplikacji przepisy rozwiązują problem braku pomysłów na obiady, a do tego w kuchni panuje idealny porządek. Czym różnią się od siebie Thermomix i Thermomix Friend? Oto kilka podstawowych różnic:

Podstawowe funkcjeThermomixThermomix Friend
DuszenieTAKTAK
GotowanieTAKTAK
MieszanieTAKTAK
Wsteczne obroty 2TAKTAK
MielenieTAKNIE
SiekanieTAKNIE
Zagniecenie ciastaTAKNIE
WagaTAKNIE

Stacja Thermomix Friend została wyposażona w system podgrzewania i czujnik temperatury, ekran dotykowy, naczynie miksujące, miarkę, przykrywkę i koszyczek. Dodatkowo obroty wsteczne są na poziomie 0, 1 i 2, a temperatura urządzenia dla opcji Varoma zaczyna się od 37 stopni. Połączenie dwóch stacji, czyli TM5 lub TM6 z Thermomix Friend odbywa się za pomocą Bluetooth, a przepis wybrany na TM5/TM6 zaczytuje się również do podłączonej stacji Friend.

Kto skorzysta ze stacji Thermomix Friend?

Thermomix Friend jest dedykowany wszystkim, którzy posiadają już podstawową wersję Thermomixa w wersji TM5 lub TM6. To rozwiązanie sprawdzi się jednak najlepiej u osób posiadających duże rodziny, dla których porcje przygotowywane w Thermomixie są niewystarczające. Dodatkowa stacja będzie też idealnym narzędziem umożliwiającym przygotowywanie posiłków na kilka dni bez konieczności codziennego gotowania. Thermomix Friend przypadnie również do gustu osobom, które wyprawiają przyjęcia, przygotowują obiady i inne posiłki dla większego grona rodziny lub znajomych. W każdym przypadku kiedy zachodzi potrzeba ugotowania większej ilości potrawy Thermomix Friend będzie prawdziwym przyjacielem. 

Gdzie kupić Thermomix Friend i ile to kosztuje?

Sprzedaż stacji Thermomix Friend odbywa się wyłącznie u autoryzowanych przedstawicieli handlowych firmy Vorwerk. Na stronie producenta można umówić się na prezentację produktu, a następnie dokonać zakupu urządzenia. Podobnie zresztą jak w przypadku samego urządzenia Thermomix. Thermomix Friend można nabyć w 3 opcjach cenowych:

  • Korpus stacji z naczyniem miksującym i Thermomix TM6
  • Korpus stacji i naczynie do urządzenia TM6 lub TM5
  • Sam korpus stacji Thermomix Friend (chociaż jest to opcja mało opłacalna, gdyż dopiero połączenie stacji Friend z TM5 lub TM6 daje największe pole do popisu w kuchni)

Koszt zakupu uzależniony jest od posiadanego już sprzętu oraz od opcji na jaką się zdecydujemy. W zależności od tego na co padnie nasz wybór zapłacimy od około 1700 zł do 7700 zł.

Leave a comment