Wrzesień kusi ładną pogodą, a ponieważ jest już po wakacjach, to spodziewać się można obniżek cen oraz nieco mniejszego ruchu. Na wakacje we wrześniu warto jechać jednak nie tylko do europejskich kurortów – gdzie jeszcze jest możliwość spędzenia udanego urlopu?

Europa

We wrześniu praktycznie cała Europa nadaje się na wakacyjną miejscówkę, choć oczywiście wszystko zależy od tego, jak chcemy spędzić swój urlop. Jak można sprawdzić na http://okiemturysty.pl/porady/gdzie-na-wakacje-we-wrzesniu, najpopularniejsze są wciąż takie kraje jak Włochy, Hiszpania, Chorwacja, do tego dochodzą nowe, modne kierunki jak Bułgaria czy Czarnogóra.

Północ Europy nie zapewnia tak dobrych warunków do plażowania, można za to odwiedzić najpopularniejsze skandynawskie miasta oraz atrakcje takie jak Legoland, Wioska Muminków czy park Rozrywki Astrid Lindgren.

Azja

Większość Azji jest we wrześniu skąpana w deszczu, ponieważ na ten miesiąc przypada pora deszczowa. Chiny, Indie czy Tajlandię lepiej odwiedzić zimą, za to państwa Bliskiego Wschodu kuszą ładną pogodą. To dobra pora, żeby wpaść do Dubaju, wypocząć w jednym z tureckich kurortów albo zwiedzić zabytki Izraela.

Podróż do tej części Azji trwa raptem kilka godzin, a bilety lotnicze są często w bardzo atrakcyjnej cenie. Noclegi można znaleźć między innymi na http://okiemturysty.pl/najlepsze-hotele-w-dubaju/ albo w biurach podróży, jeśli preferujemy wyjazdy zorganizowane.

Afryka

Wrzesień to jeden z najlepszych miesięcy na wycieczkę do Afryki, szczególnie do jej południowej części, bo wtedy panuje tam pora sucha – deszcze praktycznie się nie zdarzają, a temperatura, choć „zimowa”, często przekracza 25 stopni.

We wrześniu warto odwiedzić między innymi Namibię, Zambię, Tanzanię, Kenię, jak również państwa północnej Afryki, na przykład Egipt, Maroko albo Tunezję. Wycieczki zorganizowane są o tyle bezpieczne, że nie trzeba się martwić o jakość noclegu i transport pomiędzy poszczególnymi lokalizacjami, ale i wyprawy na własną rękę mogą dostarczyć mnóstwa emocji, choć trzeba się do nich staranniej przygotować i mieć z tyłu głowy, że nie wszystko uda się zawsze zrobić dokładnie według wcześniejszego planu.

Ameryka

W krajach Ameryki Południowej wrześniowa pogoda jest na ogół przyjemna, nie jest to pora największych deszczy, ale nie wszędzie jest na tyle ciepło, by dało się komfortowo pływać w morzu. Dalej na północ jest bardziej deszczowo – w Kostaryce czy Meksyku jest spora szansa, że natrafimy na ogromne ulewy i ciężkie, wilgotne powietrze. Przyjemnie będzie za to w Kanadzie – deszcze są rzadkie, a temperatura bardzo przyjemna.

Leave a comment