Wyjątkowe właściwości zdrowotne aloesu są znane i doceniane już od starożytności! W tej niezwykłej roślinie skrywa się bogactwo dobroczynnych składników. Również w obecnych czasach aloes jest popularnym surowcem, który znajduje zastosowanie między innymi w kosmetyce oraz farmaceutyce. Przekonajmy się, jakie właściwości posiada ta roślina i dlaczego warto korzystać z jej dobrodziejstw! 

Aloes dla zdrowia 

Warto wiedzieć, że poszczególne odmiany aloesu mogą bardzo różnić się od siebie właściwościami. Za odmianę o szczególnie korzystnym działaniu uznaje się aloes zwyczajny (Aloe Barbadensis Miller lub Aloe Vera L.). Głównym składnikiem aloesu jest woda, ale dodatkowo zawiera on również cały szereg cennych substancji, w tym:

  • kwasy organiczne, 
  • kwasy tłuszczowe (w tym kwas arachidonowy, linolowy, kaprylowy, palmitynowy), 
  • aminokwasy egzogenne i endogenne, 
  • przeciwutleniacze, 
  • enzymy roślinne, 
  • witaminę A, C oraz witaminy z grupy B, 
  • biotynę. 

Aloes jest ceniony za swoje właściwości przeciwzapalne, dlatego poleca się go przy rozmaitych schorzeniach związanych ze stanami zapalnymi. Jest pomocny przy łagodzeniu objawów wrzodów żołądka i dwunastnicy, a także wielu innych dolegliwości układu pokarmowego. W tej roli świetnie sprawdza się aloes do picia który wspiera metabolizm, zapobiega zaparciom i pomaga utrzymać prawidłowy poziom glukozy i cholesterolu we krwi. 

Aloes w kosmetyce i dermatologii

Bogactwo cennych składników zawartych w aloesie ma wyjątkowo korzystny wpływ na skórę. Dogłębnie nawilża, koi podrażnienia, świetnie sprawdza się również przy różnego rodzaju ukąszeniach czy oparzeniach skóry. Kosmetyki z aloesem są również polecane przy niektórych chorobach skórnych, np. łuszczycy.

Znając sobie sprawę z nadzwyczajnych właściwości aloesu, w sklepie https://forever-aloe.pl/ dostarczamy produkty, których głównym składnikiem jest właśnie aloes. Nasze unikalne kosmetyki Forever zawierają wysoką zawartość aloesu Aloe Vera, dzięki czemu wykazują znakomitą skuteczność w szerokim zakresie działania. Polecamy także naturalne soki z liści aloesu, odpowiednie dla każdego, kto pragnie zadbać o swoje zdrowie! 

W naszej ofercie dostępne są nie tylko wysokiej jakości kosmetyki oraz produkty spożywcze z aloesem. Oferujemy również naturalne suplementy Forever, które przyspieszająodchudzanie i wspomagają prawidłową przemianę materii. W naszym asortymencie każdy może znaleźć produkty, które spełnią jego oczekiwania! 

Leave a comment