Trendy dotyczące męskiego zarostu ulegają ciągłym zmianom na przestrzeni czasu. Nie ulega jednak wątpliwości, że zarówno brak zarostu, jaki i jego obecność w różnej postaci to niepowtarzalny sposób na to, by całkowicie odmienić wygląd twarzy i swój wizerunek. Obie sytuacje wymagają również od mężczyzn odpowiedniej pielęgnacji. O czym zatem należy pamiętać?

Męska cera potrzebuje szczególnej troski

Jeśli chcemy mieć idealnie gładką i czystą skórę twarzy – niezależnie czy ze względu na osobiste preferencje czy przykładowo wymagania związane z wykonywana pracą – regularne golenie to konieczność. Niestety, często oznacza to nie tylko dodatkowy czas potrzebny na poranną toaletę, ale też naraża to cerę na podrażnienia. Dlatego też tak istotny jest zarówno dobór odpowiednich akcesoriów do golenia wysokiej jakości, jak i kosmetyków pielęgnacyjnych. Sam proces golenia powinien zawsze rozpocząć się od zmiękczenia zarostu. Następnie należy nałożyć środek do golenia. Najczęstszym wyborem w tym miejscu jest żel lub pianka, ale ostateczny wybór to głównie kwestia indywidualna. Warto jednak nadmienić, że zwolennicy żelu często podkreślają, że lepiej wnika on pomiędzy włoski, skuteczniej przygotowując zarost do zgolenia.

 Pianka z kolei ma pewną przewagę pod względem wydajności, co wiąże się z potencjalnie mniejszymi kosztami. Trudno udzielić jednoznacznej oceny, a każdy mężczyzna z pewnością będzie miał nieco odmienne odczucia. Na dużo uwagi zasługuje też cera już po skończonym goleniu. Tutaj do wyboru mamy kremy oraz balsamy czy wody kolońskie. I ponownie decyzja o wyborze to kwestia głównie osobistych potrzeb i oczekiwań. Najważniejsze jest to, żeby nie ignorować tego etapu i zadbać przede wszystkim o odpowiednie nawilżenie. Przesuszony naskórek bowiem zwiększa ryzyko zacięć ostrzami, a to powoduje nie tylko dyskomfort i źle wygląda, to również narażenie organizmu na działanie drobnoustrojów.

Zadbaj o swój zarost

Jeśli jednak zdecydujemy się już na bujny zarost, trzeba mieć na uwadze, że nie wystarczy go zapuścić. Co prawda rodzaj stosowanej pielęgnacji będzie inny niż w przypadku golenia, niemniej jednak posiadanie brody również wiąże się z inwestycją czasu i uwagi. W ostatnich latach rynek ma do zaoferowania coraz więcej w tym obszarze. Bez większych problemów powinniśmy móc nabyć wysokiej jakości pomady, szampony, olejki, balsamy, a nawet odżywki, a wszystko to stworzone specjalne w odpowiedzi na unikalne zapotrzebowania wszystkich brodaczy. Ponad to, interesującą opcją są różnego rodzaju akcesoria do brody i wąsów. Są to głównie grzebienie i szczotki, ale też i specjalne perfumy dla brody. Jeden z takich gadżetów może być doskonałym pomysłem na prezent dla dumnego posiadacza zarostu. Dzięki temu będzie on prezentował się jeszcze lepiej!

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem internetowym mfryz.com.pl.

Leave a comment