Obecnie coraz więcej medyków decyduje się otworzyć prywatną praktykę, jednak przed przyjęciem pierwszego pacjenta gabinet musi zostać dobrze wyposażony. Co więcej, o właściwym zaopatrzeniu trzeba pamiętać przez niemal cały czas. Na co szczególnie warto zwrócić uwagę?

Profesjonalne wyposażenie gabinetu lekarskiego

Medycy, którzy dopiero rozpoczynają prowadzenie własnej praktyki, nie zawsze wiedzą, jakie dokładnie sprzęty wybrać i co właściwie będzie im potrzebne w codziennej pracy. Tymczasem wiele zależy od zakresu usług, jakie będą oferować oraz budżetu, jakim dysponują na start. Zwykle lepiej jest postawić na mniejszą ilość sprzętu, lecz zadbać, aby był on odpowiedniej jakości. W diagnostyce najważniejsza jest bowiem precyzja, jaką jest w stanie zapewnić tylko najwyższej klasy sprzęt. Problem zwykle polega na tym, że jest on stosunkowo drogi, niemniej jednak niektóre sklepy czy hurtownie idą klientom na rękę, pozwalając dokonywać opłat ratalnych. Nie można zapomnieć również o meblach – na początek przyda się chociażby biurko oraz krzesła dla lekarza i pacjentów. Pamiętajmy, aby zaopatrzyć się także w szafki z odpowiednim zabezpieczeniem, w których mogą by przechowywane dokumenty zawierające dane wrażliwe.

Materiały do pracy

Gabinet lekarski powinien być wyposażony również w materiały, które przydadzą się w codziennej pracy. Należą do nich przede wszystkim rękawiczki, jednorazowe strzykawki, maseczki ochronne bądź sprzęt, za pomocą którego można przeprowadzać nieinwazyjne zabiegi. Tego typu materiały oferuje niemal każda hurtownia medyczna, choć do współpracy warto znaleźć taką, w której możemy zakupić wszystko, co tylko będzie nam potrzebne. Pamiętajmy, że o ile sprzęt medyczny czy meble kupujemy jednorazowo, o tyle różnego rodzaju materiały do pracy będziemy musieli zamawiać przynajmniej raz na jakiś czas. Dobrze więc znaleźć sprawdzonego, zaufanego dostawcę, który zawsze sumiennie zrealizuje zamówienie. Znacznie skraca to czas przyjęcia zamówienia i jego dostawy, bowiem dane klienta są już zapisane w systemie, zatem cała procedura przebiega nieco szybciej. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku, gdy chcemy złożyć zamówienie na ostatnią chwilę, kiedy to materiały do pracy codziennej ulegają wyczerpaniu.

Środki czystości 

W każdym gabinecie lekarskim musi znajdować się spory zapas środków czystości, a także preparatów do dezynfekcji. Jest to niezwykle istotne bez względu na to, jakiego dokładnie rodzaju praktykę lekarską prowadzimy. W dzisiejszych czasach dodatkowo powinniśmy zapewnić pacjentom dostęp do maseczek jednorazowych, które należy nosić w pomieszczeniach zamkniętych. Utrzymanie czystości i higieny to absolutny priorytet w gabinetach lekarskich, choć zazwyczaj medycy nie przejmują na siebie tego typu obowiązków, powierzając je innej osobie. Niemniej jednak to na właścicielu gabinetu spoczywa obowiązek zakupu środków czystości i higieny. Zazwyczaj tego rodzaju preparaty oferują te same hurtownie medyczne, które zapewniają nam materiały i sprzęt do pracy. 

Leave a comment