Wraz z upływem czasu skóra traci swą jędrność i elastyczność, w efekcie czego na twarzy pojawiają się zmarszczki. Te na czole są to typowe zmarszczki mimiczne, które ze względu na dużą powierzchnię, na której się pojawiają oraz to, że znacznie zmieniają wygląd naszej twarzy, nie są zbyt mile widziane i dość często stają się źródłem kompleksów. Dla tych, którzy chcą się ich skutecznie pozbyć, mamy dobrą wiadomość – istnieje szereg zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i medycyny przeciwstarzeniowej, które znacznie spłycą, a nawet usuną zmarszczki, które pojawiły się na czole i niekorzystnie wpływają na nasz wygląd oraz samopoczucie.

Zmarszczki na czole – dlaczego się pojawiają?

W naturalnym procesie starzenia się skóry, gdy zmniejsza się ilość produkowanego kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego i traci ona swą jędrność czy elastyczność, powstają nieestetyczne załamania, linie lub różnej wielkości i głębokości bruzdy. Dodatkowo wpływ na wygląd naszej skóry twarzy ma również mimika- im jest ona bardziej ekspresyjna, tym zmarszczki mogą pojawić się szybciej i z większą intensywnością. Nie bez znaczenia jest również nasz tryb życia- sposób odżywiania czy codzienna pielęgnacja.

Zmarszczki na czole najczęściej objawiają się w postaci poziomych linii. Początkowo mają one zdolność wygładzania się, a więc gdy twarz jest statyczna, w ogóle ich nie widać. Jednak z czasem dochodzi do ich utrwalenia, przez co stają się widoczne przez cały czas. Wówczas nadają twarzy zmartwiony, smutny  zmęczony wyraz, psując jej estetykę. Charakterystyczna dla czoła jest również tzw. lwia zmarszczka, a więc dwie pionowe linie występujące między brwiami, tuż przy nasadzie nosa. Ta z kolei nadaje twarzy groźny wygląd, przez co nawet pogoda osoba może być odbierana w negatywny sposób.

Zobacz inne zabiegi medycyny estetyczniej: https://oneclinic.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/

Najlepszą metodą zapobiegania zmarszczek jest odpowiednia pielęgnacja, jak chociażby stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych, wykonywanie masaży twarzy, czy ochrona skóry przed promieniami UV. Niemniej skuteczna eliminacja zmarszczek, które już się pojawiły, możliwa jest wyłącznie w gabinecie medycyny estetycznej.

Jak pozbyć się zmarszczek na czole – propozycje zabiegów

Zmarszczki na czole można skutecznie spłycić, a niektóre nawet całkowicie zlikwidować, korzystając z zabiegów medycyny estetycznej. W naszym gabinecie oferujemy kilka metod, przy czym ich wybór dostosowywany jest zarówno do potrzeb i oczekiwań, jak i indywidualnych preferencji i kondycji skóry twarzy.

Botoks w walce ze zmarszczkami czoła

Toksyna botulinowa to preparat, który skutecznie usuwa poprzeczne zmarszczki na czole oraz redukuje lwią zmarszczkę między oczami. Osłabia on pracę mięśni twarzy, uniemożliwiając ich skurcze podczas ruchów mimicznych a tym samym blokując powstawanie zmarszczek. Jest to zabieg mało inwazyjny oraz bezpieczny. Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu i utrzymują się 4-6 miesięcy. Botoks to skuteczne narzędzie w leczeniu zmarszczek, które dodatkowo wygładza i ujędrnia skórę, dzięki czemu wygląda ona młodziej i piękniej.   

Kwas hialuronowy na zmarszczki na czole

Kwas hialuronowy to z kolei substancja, która wypełnia powstałe bruzdy. Wiąże ona włókna kolagenowe i cząsteczki wody, dzięki czemu znacznie poprawia się jędrność i nawilżenie skóry, a zmarszczki stają się wygładzone i mniej widoczne. Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są w pełni bezpieczne i wysoce skuteczne, zaś efekty natychmiastowe i utrzymujące się nawet do roku czasu.

Redukcja zmarszczek na czole poprzez mezoterapię igłową

W walce ze zmarszczkami na czole wykorzystuje się także mezoterapię igłową, a więc zabieg, poprzez który dostarcza się w głąb skóry substancje, mające na celu jej regenerację i odżywienie. Jest to niezwykle skuteczna metoda, gdyż umożliwia spersonalizowany dobór substancji, najbardziej potrzebny naszej skórze. Dzięki temu można liczyć na szybkie i zadawalające efekty, utrzymujące się przez długi czas.

Zmarszczki, choć pojawiają się wbrew naszej woli, wpływając negatywnie na wygląd naszej twarzy, dziś nie stanowią już takiego problemu. Istnieją bowiem skuteczne sposoby, dzięki którym łatwo, szybko i bezpiecznie możemy się ich pozbyć. Jeśli zmarszczki na czole także i Tobie uprzykrzają życie, skontaktuj się z nami w celu doboru odpowiedniej kuracji.

Leave a comment