Niektórzy z nas pomijają ten posiłek- tak naprawdę jest on jednak bardzo ważny dla przyspieszenia naszego metabolizmu, dla naszej gospodarki cukrowej i po prostu- dla naszego dobrego samopoczucia. Nawet będąc na diecie można pozwolić sobie na solidne, zdrowe śniadanie, które da nam siłę do działania. Jak pokazują badania, regularne spożywanie śniadań pozwala zmniejszać ryzyko występowania zaburzeń żywieniowych i metabolicznych, a także pozwala zwiększać nasze zadowolenie i poprawiać nasz humor. Wobec tego, co jeść i jakie zdrowe śniadania na pewno powinniśmy wypróbować?
Niesamowicie modna owsianka dla każdego
Jedzenie owsianki na śniadanie stało się niesamowicie modne, a z niepozornego produktu żywieniowego owsianka urosła do rangi dania celebrytów. Nie można odmówić jej tego, że rzeczywiście potrafi być sycąca, gdyż jest źródłem węglowodanów złożonych, które będą potem zasilać nasz organizm przez kolejne godziny poranka. Owsianka jest daniem sycącym także dlatego, że zawiera błonnik pokarmowy. Ogromną jej zaletą jest to, że można ją zjeść na milion sposobów poprzez różne dodatki, z jakimi można ją łączyć. Najprostszym rozwiązaniem i pomysłem na naprawdę zdrowe śniadania jest dodawanie do niej różnego rodzaju owoców- banana, borówek, malin czy też jeżyn. Jeśli jednak mamy ochotę na odrobinę szaleństwa- można dodać masło orzechowe, pokruszoną czekoladę czy nawet granolę. To doskonała recepta na słodkie, ale nadal dość zdrowe śniadanie, które przygotowuje się stosunkowo szybko i niewielkim nakładem pracy.
A może klasyczna kanapka?
Jak najbardziej! Jeśli nie jemy kanapek na śniadanie każdego dnia i nie wydają się nam zbyt prozaiczne- mogą stanowić zdrowy i pełnowartościowy posiłek w sytuacji, kiedy trochę nad nimi popracujemy. Ważne, aby wybierać pieczywo pełnoziarniste, gdyż będzie ono zawierało błonnik, który sprawi, że szybciej się najemy i dłużej będziemy syci. Kluczem do komponowania dobrych kanapek są dodatki. Szynka, ser, pomidor, ogórek, papryka, jajko, a nawet kiełki- im więcej tym ciekawiej. Twarożek, łosoś, a nawet bardziej wyszukane odmiany sera- wszystkie te produkty pozwolą nam świeżym okiem zerknąć na klasyczne kanapki, które są najprostszym patentem na dobre śniadanie.
Jajecznica, omlet, a może jajka na twardo?
Jajko to również taki produkt, który warto zjadać na śniadanie. Jest ono lekkostrawne i mało kaloryczne, a przy okazji stanowi źródło białka. Jajka można przygotować na szereg sposobów- w formie jajecznicy, jajka sadzonego, jajka na twardo lub miękko, w postaci omleta, naleśnika, jako jajka w koszulkach, a nawet jako jajka po benedyktyńsku. Można długo wyliczać możliwości przygotowania takiego jajka, a jeszcze lepiej, jeśli nasze śniadanie z jajkami uzupełnimy o takie warzywa jak pomidor czy ogórek.
Zdarza się, że same pomysły na zdrowe śniadania to nie wszystko. Chcąc w bezpieczny sposób przeprowadzić rewolucję żywieniową warto oprzeć się na wiedzy ekspertów od dietetyki. Na konsultację można umówić się za pośrednictwem strony- projektzdrowie.info. To krok w kierunku dobrych zmian w naszym życiu. Ekspert będzie w stanie doradzić nam, jakie kroki powinniśmy podjąć, a także zaproponuje nam jadłospis dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb.