W stomatologii estetycznej coraz większą popularnością cieszy się specjalistyczne wybielanie zębów. Procedura ta staje się coraz bardziej popularna ze względu na szeroki wybór opcji i przystępne ceny. Specjalistyczne wybielanie zębów nie jest możliwe do przeprowadzenia w domu, nawet przy użyciu profesjonalnych past. Wiele osób obawia się możliwych skutków ubocznych wybielania, takich jak nadwrażliwość i uszkodzenie zębów. Oto pytania, które należy zadać sobie przed podjęciem decyzji o poddaniu się temu zabiegowi kosmetycznemu.

Jak długo mogą utrzymać się białe zęby?

Wybielanie zębów nie jest zabiegiem trwałym. To od Ciebie zależy, jak długo Twoje zęby pozostaną białe. Możesz przedłużyć czas, jaki masz na cieszenie się wymarzonym uśmiechem, unikając odbarwiających napojów, takich jak wino, kawa i herbata. Efekt utrzymuje się zwykle przez około dwa lata. Efekt utrzymuje się przez około dwa lata. Jednak z czasem kolor zębów ciemnieje. Rzadko zdarza się, że powraca on do pierwotnego koloru.

Czy wybielanie zębów jest szkodliwe?

Jest to najczęstsze pytanie, które zadajemy sobie, rozważając wybielanie uśmiechu. Nadtlenek wodoru (H2O2) jest używany do wybielania uśmiechu. Może on być stosowany w czystej postaci lub jako nadtlenek karbamidu, który uwalnia H2O2. Jeśli związki te są stosowane w niewłaściwej lub nadmiernej ilości, mogą spowodować nieodwracalne uszkodzenie struktury zębów i podrażnienie dziąseł. Domowe sposoby leczenia są niezwykle niebezpieczne. Liczne badania wykazały, że profesjonalne i nowoczesne metody wybielania zębów są bezpieczne dla zębów. Możesz mieć pewność, że Twoje szkliwo nie ucierpi, a podatność na próchnicę nie zwiększy się, jeśli poddasz zęby wybielaniu u dentysty.

Czy można wybielić zęby kurkumą? Dowiedz się więcej na http://krakdental.pl/czy-mozna-wybielic-zeby-kurkuma_dstl.a

Jak mieszanka wybielająca wpływa na wypełnienia zębów, korony i inne zabiegi stomatologiczne?

W ciągu ostatnich 20 lat stosowania wybielania zębów nie wykazano, aby związki wybielające mogły powodować uszkodzenia wypełnień, mostów lub innych sztucznych elementów. Jednak zabieg nie spowoduje uszkodzenia wypełnień ani koron. Zostaną one jedynie wybielone. Mogą one być bardziej widoczne niż wybielone i trzeba będzie je wymienić na jaśniejszy odcień.

Czy produkty wybielające mogą uszkodzić nerwy zęba?

Produkt może powodować niewielkie uszkodzenia struktury zęba i nerwów. Stomatolog zaleci, aby produkt był stosowany pod jego nadzorem. Nie musimy się martwić o uszkodzenie nerwów w zębie. Specjalista dokładnie zbada Twoje zęby przed rozpoczęciem kuracji wybielającej.

Czy wybielanie zębów w domu jest warte wysiłku?

Zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej preparaty stosowane poza gabinetem stomatologicznym mogą zawierać do 0,1% nadtlenku wodoru lub uwalniać jego maksymalną ilość (z nadtlenku karbamidu). Takie stężenie nie może być stosowane w celu utrzymania efektów wybielania. Preparaty o wyższym stężeniu (od 0,1% do 6% H2O2) mogą być stosowane tylko w profesjonalnym gabinecie wybielania, jeżeli zaleci to stomatolog. W Internecie można znaleźć produkty o stężeniu powyżej 0,1%. Należy pamiętać, że samodzielne ich stosowanie może być bardzo niebezpieczne. Nie możemy mieć pewności co do efektu estetycznego. Zęby mogą być nierównomiernie wybielone i przebarwione. Nieprawidłowe wybielanie może prowadzić do nadwrażliwości zębów, a czasem do ich martwicy. Warto nie oszczędzać jednego zęba. Jeśli zdecydujesz się na ich wybielanie, upewnij się, że pracę nadzoruje specjalista.

Leave a comment