To dosyć odważna teza, ale spójrzmy, gdzie obecnie znajdują się kryptowaluty, które na szerszą skalę pojawiły się dopiero 10 lat. Niektóre kraje wprowadzają waluty wirtualne jako pełnoprawny środek płatniczy. Tak postąpiła chociażby Japonia czy Szwajcaria. Łatwo zatem wyobrazić sobie, co może się stać w perspektywie kolejnych dekad. Niewykluczone, ze w ciągu kolejnych 20-30 lat, kryptowaluty przeważą nad tradycyjną bankowością internetową. Warto zatem obserwować dalszy rozwój walut wirtualnych i zgłębiać zagadnienie technologii blockchain. Przeczytaj poradnik jak zacząć z kryptowalutami.

Korzystanie z kryptowalut staje się coraz wygodniejsze. Jeszcze kilka lat temu do naszej dyspozycji pozostawały wyłącznie skomplikowane i mało funkcjonalne portfele. Dziś, możemy korzystać z nowoczesnych multiwalletów obsługujących nawet ponad 100 walut wirtualnych. Wzrasta także poziom bezpieczeństwa. Obecnie możemy korzystać z portfeli przeglądarkowych, desktopowych, mobilnych, sprzętowych, a także papierowych.

Na szczególną uwagę zasługują nowoczesne portfele sprzętowe, które przypominają niewielkiego pendriva. Z czystym sumieniem możemy je przyrównać do karty debetowej. Możemy zabrać je ze sobą w każde miejsce i w dowolnej chwili skorzystać ze środków zgromadzonych w portfelu. Ich ogromną zaletą są silne zabezpieczenia. Najpopularniejszymi markami sprzętowych walletów są obecnie Trezor oraz Ledger.

Kryptowaluty mają międzynarodowy zasięg

Międzynarodowy zasięg to jedna z większych zalet kryptowalut. Jeśli robisz zakupy w internetowym sklepie akceptującym bitcoina nie ma znaczenia z jakiego kraju jesteś. Nie ma potrzeby przewalutowywania i płacenia za to prowizji. Tradycyjne karty płatnicze również pozwalają na zakupy w zagranicznych sklepach. Wiąże się to z nie korzystnym kursem wymiany i dodatkowymi opłatami sięgającymi nawet kilku procent wartości transakcji.

Kryptowaluty oferują szybkie i tanie przelewy niezależnie od krajów w których znajdują się strony transakcji. Przelew od osoby w Polsce do osoby w Japonii trwa maksymalnie kilka minut i w przeliczeniu kosztuje kilka groszy. Nie ma limitów transakcyjnych. Możesz wysłać równowartość 10 centów lub stu milionów dolarów. Nikt nie zablokuje przelewu.

Pełne bezpieczeństwo

Systemy kryptowalutowe gwarantują posiadaczowi coinów pełne bezpieczeństwo środków. Nie zajmie ich żadna instytucja czy firma. Nie zostaną zablokowane. Posiadacz zawsze może dysponować swoim kryptowalutowym majątkiem bez obaw, że zostanie go pozbawiony. Takiej gwarancji nie daje żadne konto bankowe, ani tradycyjna inwestycja. Wyjątek stanowią kamienie i metale szlachetne, które również stanowią mocne zabezpieczenie własności.

Leave a comment