Producenci tabletek wspomagających odchudzanie prześcigają się w wynajdowaniu sprowadzanych do niemal magicznej rangi substancji, które mają szybko, skutecznie i możliwie zdrowo odchudzić. Tabletki WXN Labs Yohimbine HCL Johimbina HCL  nie są w tym wypadku wyjątkiem. Artykuł ten przybliża i możliwie racjonalnie i obiektywnie ocenia działanie wybranej przez producentów tych tabletek substancji-bazy, którą jest tu johimbina, jak i wyczerpująco przedstawia zalety i wady bazujących na johimbinie preparatów na odchudzanie. 

Recenzja: Czy Haya Labs Yohimbine pomaga na odchudzanie?

WXN Labs Yohimbine HCL Johimbina HCL – na jakiej substancji bazują tabletki?

Tabletki te, jak wynika z samej nazwy, opierają się na działaniu substancji johimbina. Jest to preparat pozyskiwany w Afryce (głównie Kamerunie), z kory i liści rosnących tam drzew johimbiny. Substancja ta to dokładnie chlorowodorek johimbiny, lek powstały jako wynik syntezy chemicznej, przeprowadzonej skutecznie po raz pierwszy w latach 50 XX wieku. Początkowo preparatu tego w ogóle nie kojarzono z odchudzaniem, a produkt ten stosowany był przede wszystkim jako afrodyzjak, skuteczny między innymi w leczeniu zaburzeń potencji. Okazało się jednak że skuteczne w takich przypadkach działanie substancji:

  • podniesienie poziomu noradrenaliny,
  • wydzielanie epinefryny,
  • rozszerzenie naczyń krwionośnych.

Co, w połączeniu, zarówno stymuluje układ nerwowy, jak i działa jako termogenik, czyli preparat, który dodatkowo napędza metabolizm podwyższając wydzielanie ciepła ciała. Stymuluje organizm do wydajnego funkcjonowania tak na gruncie psychicznym, jak i fizycznym.

Zalety tabletek WXN Labs Yohimbine HCL Johimbina HCL na bazie johimbiny 

Zaletą preparatu WXN Labs Yohimbine HCL Johimbina HCL jest jego wszechstronność i niemal trzytorowe działanie. WXN Labs Yohimbine HCL Johimbina HCL wprost działa dwutorowo, z jednej strony stymulując układ nerwowy i podwyższając wydolność psychiczną organizmu, z drugiej napędza metabolizm i umożliwia szybsze spalanie tłuszczu, stymulując organizm czysto fizycznie. No i właśnie, tu można napisać o trzeciej korzystnej roli produktu, która jest właściwie skutkiem ubocznym, a chodzi o to jak produkty na bazie johimbiny były wykorzystywane kiedyś – jako afrodyzjak. Kupując taki produkt otrzymujemy więc poniekąd trzy w jednym – sprawność psychiczną, fizyczną – w tym korzystny wygląd zewnętrzny, jak i, jakby przy okazji dodajemy do diety naturalny afrodyzjak. Produkt broni się ponadto naturalnym składem i przystępną ceną. Co również warte podkreślenia, w  związku z tak szerokim działaniem johimibina polecana jest jako substancja warta stosowania zarówno wówczas, gdy dopiero odchudzanie rozpoczynamy i tkanki tłuszczowej do spalenia jest sporo, jak i wtedy gdy tłuszczu do spalenia jest niewiele, wciąż jednak na tyle dużo, że efekt wizualny i to, jak prezentuje się sylwetka są dalekie od ideału. 

Wady tabletek 

Warto jednak zaznaczyć, że pomimo tak szerokiego wachlarza zastosowań producent i tak poleca uzupełniać preparat WXN Labs Yohimbine HCL Johimbina HCL  innym, zaznaczając, że najlepiej działa w połączeniu, np. z preparatami na bazie kofeiny. Johimbina, chociaż w jakimś sensie „pradawna”, „wiekowa” substancja, nie jest na pewno substancją, która jest lekiem na całe zło spotykające osoby odchudzające się i trenujące w celu spalenia tłuszczu. Najważniejszą wadą jest to, że przedawkowanie johimbiny może doprowadzić do naprawdę poważnych konsekwencji. Już wypunktowywane przez użytkowników jak i producenta, skutki uboczne są uciążliwe – bóle głowy i wymioty – i niejako przeczą ich zaletom, bo jak można być przyjemnie pobudzonym i skoncentrowanym, kiedy cierpi się na wymioty czy bóle głowy? Przy czym tabletki przyjmuje się na pusty żołądek, co tym bardziej może działać na organizm drażniącoPrzedawkowanie tej substancji przynosi jednak organizmowi szkody na zdecydowanie większą skalę. Jeżeli przedobrzymy z tabletkami liczyć musimy się z drgawkami, halucynacjami czy nawet zawałem serca. By zminimalizować ryzyko przedawkowania należy zawsze kupować tabletki z legalnych źródeł, bo tylko wówczas mamy pewność, że ilość danej substancji w tabletce zapisana na opakowaniu faktycznie odpowiada temu, co znajduje się w samym preparacie. Ponadto w wypadku zakupienia preparatów z johimbiną z nielegalnych źródeł ryzykujemy, że preparat to nie wyciąg z tej substancji, a jakiegoś rodzaju tańszy zamiennik, w wyniku którego spożywania ryzykujemy zdrowie, tak psychiczne, jak i fizyczne. 

Wydaje się więc, że zalety i wady produktu się równoważą, w tym choćby sensie, że nawet jeżeli ryzyko przedawkowania johimbiny jest właśnie tylko odległym ryzykiem, które najprawdopodobniej konsumenta wcale nie spotka, to skutki, które można ponieść w wyniku przedawkowania tej substancji są tak skrajnie negatywne, że dużo przemawia za tym, by wybrać jednak bardziej bezpieczny preparat wspomagający odchudzanie. A przynajmniej stosować produkt WXN Labs Yohimbine HCL Johimbina HCL z ogromną uważnością i ostrożnością. 

Leave a comment