Skóra jest delikatna i niestety niewiele osób właściwie o nią dba. Jeśli twoja skóra jest matowa lub sucha, możesz nie mieć wystarczającej ilości witamin lub wody; możesz również spać na niewłaściwym typie poszewki na poduszkę! Na szczęście nauka pielęgnacji skóry jest prosta i łatwa, a zdrowa i promienna cera jest warta tego wysiłku!

Umyj twarz rano i wieczorem. Upewnij się, że używasz odpowiedniego środka do czyszczenia twarzy odpowiedniego do twojego rodzaju skóry. Na przykład, jeśli masz tłustą skórę lub trądzikową, weź coś, co zawiera kwas salicylowy lub nadtlenek benzoilu. Jeśli masz suchą skórę, użyj delikatnego, nawilżającego, pozbawionego zapachu płynu do mycia twarzy.
Unikaj używania gorącej wody podczas kąpieli i ogranicz czas kąpieli do 20 minut. Gorąca woda jest bardzo szkodliwa dla skóry; pozbawia ją naturalnych olejków i wysusza.

Podczas kąpieli używaj łagodnego mydła. Wiele zapachowych mydeł jest zbyt szorstkich dla skóry i może powodować, że staje się ona nadwrażliwa i przesuszona.

Osusz skórę, nie trzyj ręcznikiem po skórze. Staraj się również pozostawić skórę nieco wilgotną. Twoja skóra nasiąknie dodatkową wilgocią i pozostanie miękka.

Zachowaj ostrożność podczas golenia. Zawsze używaj wcześniej kremu lub żelu do golenia i gol się w kierunku, w którym rosną twoje włosy – nigdy odwrotnie. Po zakończeniu golenia pamiętaj o użyciu łagodnego, pozbawionego zapachu balsamu, aby nawilżyć skórę. Sprawdź również  ranking depilatory laserowe i rozważ zakup sprzętu, który pozwoli Ci golić się rzadziej, ale bardziej skutecznie.

Złuszczaj skórę nie częściej niż dwa razy w tygodniu. Oczyści to martwe komórki skóry i odsłoni miękką, świeżą skórę pod spodem. Pamiętaj, aby nie tylko złuszczać twarz, ale także ciało! Na koniec spróbuj użyć czegoś, co ma neutralne pH, aby nie wysuszało skóry.

Jeśli twoje usta są suche, wypróbuj peeling do ust! Sporządź go samodzielnie z cukru i miodu lub oleju kokosowego i delikatnie szoruj nim usta. Po zakończeniu spłucz ciepłą wodą.

Codziennie używaj delikatnego, bezzapachowego kremu nawilżającego. Uzupełni on twoją skórę w minerałów, które zmyłeś podczas mycia twarzy. Najlepszy czas na nawilżenie to zaraz po umyciu twarzy lub wyjściu spod prysznica. Pomoże to zachować wilgoć na skórze.

Aby jak najlepiej wykorzystać krem nawilżający, delikatnie wmasuj go w skórę małymi, okrągłymi ruchami. Pomoże to zwiększyć krążenie w skórze. Jeśli spędzasz dużo czasu na zewnątrz, użyj kremu nawilżającego zawierającego SPF.

Nawet osoby z tłustą skórą i trądzikiem mogą skorzystać z kremu nawilżającego. Wybierz żel przeznaczony do cery tłustej. Jeśli Twoja skóra stanie się zbyt sucha, wyprodukuje jeszcze więcej oleju, aby to zrekompensować.

Daj nowym produktom czas zadziałanie. Nie wszystkie produkty zaczynają działać tuż po użyciu; Czasami nowy produkt może potrzebować kilku tygodni, zanim zaczniesz widzieć wyniki. Jedynym momentem, w którym powinieneś przestać używać produktu do pielęgnacji skóry, jest reakcja alergiczna, taka jak zaczerwienienie, swędzenie lub wysypka. Każda skóra jest inna. To, co działa świetnie dla twojego przyjaciela lub siostry, może w ogóle nie działać dla ciebie.

Zachowaj umiar. Im więcej produktów nakładasz na skórę, tym bardziej prawdopodobne jest wystąpienie reakcji alergicznej. Niektóre składniki mogą się również wzajemnie wchodzić ze sobą w reakcje. Korzystając z mnóstwa produktów, zwiększasz prawdopodobieństwo takiego zdarzenia. Ogranicz się do jednego lub dwóch produktów do pielęgnacji skóry.
Zmieniaj produkty wraz ze zmianą pór roku jest w porządku. Na przykład możesz użyć lżejszego kremu nawilżającego w lecie i cięższego w zimie.

Leave a comment