Catering dietetyczny to stosunkowo nowa forma żywienia, która bardzo szybko zyskała popularność na polskim rynku. Zanim catering dietetyczny stał się powszechnie znany, wiele osób w ogóle nie rozumiało, co oznacza określenie diety pudełkowe. Obecnie catering dietetyczny jest już dobrze znany i kojarzy się przede wszystkim ze zdrowymi i urozmaiconymi posiłkami.

Catering dietetyczny-na czym polega ta oferta?

Catering dietetyczny to bardzo dobrze rozwijająca się obecnie część rynku gastronomicznego. Diety pudełkowe nie są jednak jedną z wielu ofert posiłków na wynos. Przede wszystkim tutaj nie zamawia się pojedynczych dań tak jak ma to miejsce w barach, które serwują pizzę albo kebaby na dowóz. Aby korzystać z cateringu dietetycznego trzeba zdeklarować się na pewien okres, bo tylko zdrowe żywienie długookresowe ma swój sens. Schemat dostaw w cateringu dietetycznym jest, więc taki, że każdego dnia rano klient ma dostarczane pod drzwi domu posiłki w pudełkach na cały dzień. Są one tak skonstruowane, że w zasadzie tylko obiad wymaga podgrzania.

Cechą charakterystyczną cateringu dietetycznego jest fakt, że wszelkie posiłki układa tutaj dietetyk według konkretnego planu żywieniowego. Tutaj nic nie może być przypadkowe, bo wszystkie posiłki muszą zwierać określoną ilość kalorii, białek czy węglowodanów. Jest to wielka zaleta dla klientów, bo nie muszą oni tego pilnować ani liczyć samodzielnie. Catering dietetyczny tym jeszcze odróżnia się od innych ofert gastronomicznych, że tu do posiłków używa się tylko zdrowe, ekologiczne produkty. Obróbka cieplna jest zawsze tak dobierana, aby nie tracić cennych wartości odżywczych potraw.

Jakie posiłki występują w cateringu dietetycznym?

Decydując się na zamawianie diet pudełkowych trzeba zdeklarować się na konkretny plan żywieniowy. Może to być dieta odchudzająca 1800 kcal, dieta sokowa, warzywno owocowa albo dieta dla osób z nietolerancją glutenu. Dużym wzięciem cieszą się także diety dla sportowców oraz diety wspomagające pamięć i koncentrację. Na śniadania zwykle można zjeść pyszną owsiankę z owocami albo zdrową sałatkę z jajkami.

Drugie śniadania to przepyszne koktajle albo zestaw owoców. Dania obiadowe bywają bardzo różnorodne. Może to być grillowany kurczak, łosoś albo makaron wegetariański. Z kolei na kolacje serwowane są takie pyszne zestawy jak: sałatka z burakiem i wędzonym twarogiem czy placki z cukinii z sosem koperkowym. Jak widać w dietach pudełkowych panuje duża różnorodność, co jest ważnym atutem. Zadowolenie klientów jest tym większe, że potrawy nie dość, że są zdrowe to jeszcze bardzo apetycznie podane.

Leave a comment