Prawdopodobnie zdecydowana większość osób zgodzi się ze stwierdzeniem, że jesień nie jest zbyt łaskawą porą roku dla skóry. Zmienne warunki pogodowe, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, gorące prysznice, a także brak dostępu do promieni słonecznych odbijają się również na cerze. Jest nie tylko wyraźnie poszarzała, ale też coraz częściej pojawiają się suche skórki. Jak walczyć z przesuszoną skórą twarzy? Mimo że wymaga to regularności i cierpliwości, to nawet w tak kapryśnym czasie nasza skóra może zachwycać wyglądem. Kluczem do sukcesu jest oczywiście bogata w drogocenne składniki odżywcze pielęgnacja.

Przesuszona skóra – cechy charakterystyczne

Na początku warto byłoby jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, czym jest przesuszona skóra. To wszelkiego rodzaju rodzaju zaczerwienienia, nieustanne uczucie ściągnięcia skóry, pieczenie lub niespotykane dotąd wypryski. Jesienią nie tylko nasze samopoczucie, ale również stan skóry pozostawiają wiele do życzenia. Co więcej, jesienna suchość skóry dotyka osoby bez względu na płeć czy typ cery.

Nie jest jednak tajemnicą, że dobór najwłaściwszych produktów, które pozwolą walczyć z przesuszeniem skóry, zbawiennie wpłyną na jej stan, a także ewentualne choroby. Istnieje jednak produkt, który upora się zarówno z suchością skóry, jak i niektórymi chorobami, np. atopowym zapaleniem skóry, rybią łuską czy łuszczycą. Mowa o emoliencie Dexeryl, który z powodzeniem może być aplikowany na całe ciało. Co więcej, ten emolient w kremie można stosować już od 1 miesiąca życia. Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że pomimo wazeliny w składzie krem wchłania się niemal natychmiastowo. Nie ma tu mowy o pozostawionym na skórze tłustym filtrze.

Jak najczęściej objawia się przesuszona skóra twarzy?

  • intensywne łuszczenie się skóry,
  • uczucie dyskomfortu,
  • skóra jest chropowata i szorstka,
  • uczucie ściągnięcia,
  • pieczenie,
  • świąd,
  • ogólne podrażnienie skóry.

Przesuszona skóra wymaga specjalnego traktowania

Osoby zmagające się jesienią z przesuszoną skórą, powinny pamiętać również o tym, jak ważne jest odpowiednie traktowanie naskórka. Nie bez przyczyny zaleca się, aby w przypadku podrażnionej i przesuszonej skóry zrezygnować ze stosowania peelingów – zarówno tych drobnoziarnistych, jak i gruboziarnistych. Produkty, które aplikowane są na skórę twarzy powinny być pozbawione zapachu, sztucznych barwników i parabenów.

Substancje te dodatkowo podrażniają i mogą przyczynić się do ogólnego pogorszenia stanu przesuszonej skóry twarzy. Warto wspomnieć jednocześnie o tym, że towarzyszące uczucie ściągnięcia, pieczenia lub świądu mogą doprowadzić do pogorszenia samopoczucia i uczucia rozbicia. W przypadku, gdy zmiany zaczną przybierać na sile konieczna może okazać się wizyta u dermatologa.

Leave a comment